Стокхолм бе обявен от туристически онлайн справочник за града с най-красивите мъже, съобщава Digital Spy.
Жителите на шведската столица победиха тези на Ню Йорк, Амстердам, Лисабон и Буенос Айрес в класацията на Travellers Digest.
От уебсайта заявиха, че мъжете от Стокхолм са смятани за най-красиви, заради високия си ръст и скандинавските си черти.
Освен това те обръщат много внимание на дрехите и начина, по който се обличат. Те се радват на фините неща в живота, от храната до модата, от културата до дома.
"След като веднъж плените сърцето и въображението на елегантния си джентълмен, той ще бъде посветен на вас за цял живот. Какво по-неустоимо от това?", коментира сайтът.
Стокхолм е на второ място и в списъка на градовете с най-красиви жени. Той се нарежда след Киев, докато под него остават Ню Йорк, Буенос Айрес и Варна.