Около света... с електромобил

Ще може ли возилото да измине 27 000 км в 17 страни

по статията работи: Филипа Тодева | 13.02.2012 | 07:06

Около света с електромобил. Възможно ли е? Предизвикателството са приели двама млади французи. Ксавие Дегон и Антонен Ги започнаха околосветско пътешествие с електромобил от френския град Страсбург, съобщи руската агенция ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА. Двамата пътуват с електромобила Citroen C-zero. Идеята е не само да се докаже, че с електромобил може да се обиколи света, но и че това е удобна за ежедневието кола, която всеки може да използва.

Предвижда се французите да изминат с возилото си 27 000 километра през 17 страни. Първата им спирка е Ротердам, откъдето с кораб ще отидат в Ню Йорк. После ще прекосят САЩ и с кораб ще преминат през Тихия океан до Япония. От там пътуването продължава през Тайланд, Китай, Казахстан и накрая през Русия двамата ще се върнат в Европа.

Най-трудно се очертава пътуването в САЩ, Китай и Казахстан, където планинските, гористите райони и пустините, лишени от източници на електроенергия, могат да се превърнат в сериозно изпитание за двамата ентусиасти. Акумулаторът на електромобила им се нуждае от зареждане на всеки 150 километра.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


66 Iliqn Qkimov 20.02.2012 | 22:52
хората се развишат правилно радваите се ако не пла6таите 3 лева за литър и си траите !!!
65 Daniela Gulubova 13.02.2012 | 14:36
за градска кола не ти трябва повече.
64 Daniela Gulubova 13.02.2012 | 14:36
всички искаме. само петролните шейхове не искат.
63 Daniela Gulubova 13.02.2012 | 14:35
крайно време е вече. че ни разориха с тоя бензин.
62 мистерия финикова 13.02.2012 | 14:21
61 мистерия финикова 13.02.2012 | 14:21
и отде ток в пустинята?
60 Diana Nenova 13.02.2012 | 14:16
Трябва да поработят малко върху цената, голям недостатък на електричките.
59 mariyna todorova 13.02.2012 | 12:47
Този рекламен трип няма как да не е успешен :)
58 kaspar duhche 13.02.2012 | 11:52
сега ще се разбере поне дали става :)
57 pesho arkadiev 13.02.2012 | 11:49
Много яка идея- и аз искам :)
56 Софи Марсо 13.02.2012 | 11:44
55 Софи Марсо 13.02.2012 | 11:44
54 Софи Марсо 13.02.2012 | 11:43
време ти беше! ;)
53 Софи Марсо 13.02.2012 | 11:43
Страшен автомобил:) как да не е невъзможно да обиколиш света с него
52 bilyanka razpilyanka 13.02.2012 | 11:42
Както и всички останали електромобили.
51 bilyanka razpilyanka 13.02.2012 | 11:39
Странно е, че са решили да правят точно това като се има предвид, че препоръчват автомобила за пътувания до 30 км ;)
50 svalime com 13.02.2012 | 11:19
просто харесват предизвикателствата.
49 svalime com 13.02.2012 | 11:09
Ще ме вземеш ли с теб? :)
48 nora pora 13.02.2012 | 10:55
И аз бих отишла на всякъде с такова сладурче :)
47 ceci meciii 13.02.2012 | 10:38
Защо да не става за мъж?
46 Mer Zlatkova 13.02.2012 | 10:33
Плащаш около 36 000 евра и е твоя ;)
45 empty world 13.02.2012 | 10:32
Много ще я разглезиш :)))
44 Mer Zlatkova 13.02.2012 | 10:32
Страхотно премеждие ще е тази обиколка като се има предвид, че максималната скорост е 130 км.ч.
43 empty world 13.02.2012 | 10:31
За къси пък е страхотно!
42 empty world 13.02.2012 | 10:29
Иновативно е страхотно за мен.
41 София Павлова 13.02.2012 | 10:29
ах, какво е готино, ставам еколог!
40 Mer Zlatkova 13.02.2012 | 10:28
Поне няма да се уморят от дългия път, тъй като ще се радват на доста почивки ;)
39 ceci meciii 13.02.2012 | 10:27
Електромобилите са много полезни и с удоволствие един ден бих си купила такава кола, защото искам да пазя и аз околната среда.
38 lola bunny 13.02.2012 | 10:26
Ама поне ще е по- икономична и няма да дават супер много пари за бензин :)
37 Ralica Hristova 13.02.2012 | 10:22
И аз, за дълъг път предпочитам по-стабилните коли :)
36 София Павлова 13.02.2012 | 10:21
То никак няма да е удобно на дълги разстояния. Тия двамата как са се навили?!?
35 Robert Petrov 13.02.2012 | 10:09
Бих я карал само в градски условия, защото е с компактни размери
34 pushit realgood 13.02.2012 | 10:05
Леле, тука какви неща се случват! :)))
33 Anna Vasileva 13.02.2012 | 10:04
И аз, и аз! Апък ако искаш взимай ни и двете!
32 inna manolova 13.02.2012 | 10:01
И аз искам такава - и да обиколя света :)
31 pushit realgood 13.02.2012 | 09:56
Добра идея, защото за мъж не става!
30 Gotina Maca 13.02.2012 | 09:54
Женя се за теб веднага! ;)
29 Ivo Stoyanov 13.02.2012 | 09:48
Докато спиш ще я зареждаш ;)
28 Hari Bohosyan 13.02.2012 | 09:44
Супер - една такава за бъдещата ми съпруга :)
27 Margо Filipova 13.02.2012 | 09:42
Много готино, пък и еко!
26 Ивайло Алехандров 13.02.2012 | 09:39
Трябва да заредят 180 пъти.. По 8 часа всяко зареждане - мъка ми е колко време ще отнеме...
25 Dwight Yorke 13.02.2012 | 09:35
24 Qka Tochilka 13.02.2012 | 09:35
Мноооого ми харесва :)))
23 Иван Ангелов 13.02.2012 | 09:35
Нека си ги карат :).
22 Jason Bourne 13.02.2012 | 09:35
И аз съм на това мнение :).
21 Бони бон 13.02.2012 | 09:35
Определено това е неписаното ни бъдеще :)
20 Dwight Yorke 13.02.2012 | 09:35
Добра реклама, но точно тази кола не бих си купил.
19 Иван Ангелов 13.02.2012 | 09:34
Много често трябва да се зарежда.
18 Бони бон 13.02.2012 | 09:34
Какво значи дамски? Само защото е малка, не значи, че е дамска? Защото има жени които кара ти големи коли и само такива им харесват? Колата е кола, важното е да ти е удобна и практична, а с такива закостенели и остарели разбирания се върни в 18 век:)
17 Jason Bourne 13.02.2012 | 09:34
Искам да направят автомобил, който да изминава 27 000 километра с едно зареждане :).
16 Margо Filipova 13.02.2012 | 09:32
И на мен много ми допада, искам такава!
15 Svetlozara Halacheva 13.02.2012 | 09:29
Ау, че сладък бръмбар!
14 Hari Bohosyan 13.02.2012 | 09:24
Супер! Това е бъдещето на автомобилите!
13 Бони бон 13.02.2012 | 09:22
Изглежд ами много готина и сладка, и мисля, че е доста удобно возило:) Нищо, че е малка!! На човек му трябва малко!
12 Mahlenskiq Pich 13.02.2012 | 09:19
Идеална кола за приятелката ми - не и за мен!
11 Georgi Hristov 13.02.2012 | 09:17
Хах, аз за детето ще взема, да си играе!
10 ledena kralica 13.02.2012 | 09:11
има нещо вярно
9 ledena kralica 13.02.2012 | 09:11
Много е сладка колата
8 Georgi Hristov 13.02.2012 | 09:06
Само дамски коли напоследък! :)
7 Анита Кралева 13.02.2012 | 08:41
То няма отърване от от петролната мафия!
6 zlobna kobra 13.02.2012 | 08:38
аз предпочитам нещо по така :))
5 Анита Кралева 13.02.2012 | 08:31
Ако обиколят света без проблеми си купувам такава!
4 Dukesa Bub 13.02.2012 | 08:28
На мен ми харесва, не дизайна, а характеристиките му, най-вече това, че е на ток. Много искам вече всички автомобили да станат такива и да се отървем от петролната мафия.
3 zlobna kobra 13.02.2012 | 08:25
Това за мен не е автомобил ... прилича ми на детска играчка хаха
2 Sisunka Mitevska 13.02.2012 | 08:24
Да заредят багажника с батерии :)
1 Milica Georg 13.02.2012 | 08:17
Трябва добре да планират маршрута си най-вече от гледна точка на наличните места за презареждане, което отгоре на всичко май отнема доста време.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.