Пазаруването изнервя жените

Дамите не обичат да пазаруват хранителни стоки, сочи ново проучване

по статията работи: Елена Кирилова | 08.02.2012 | 20:12

Въпреки че всички смятат, че жените са експерти в пазаруването, ново изследване показва, че цялото това преживяване ги изнервя.

По-интересното е, че не всички жени са фенки на "шопинг терапията", а някои дори я ненавиждат, съобщава Daily Mail.

В действителност след проучване на 2000 души станало ясно, че средата в супермаркетите кара една трета от жените да изпадат в паника. Това се случва дори в моментите, в които дамите са въоръжени със списък с покупки, купони, ваучери и достатъчно рециклирани торбички.

За сметка на това три четвърти от мъжете до известна степен се наслаждават на моментите, в които пазаруват храна и се чувстват щастливи, докато се движат между щандовете, отрупани с продукти.

Представите на силния пол са по-малко разсеяни, когато става дума за покупки, и е по-малко вероятно да се втурнат без цел в магазина.

"Подозираме, че една от основните причини, поради които жените са по-превъзбудени в супермаркета, е защото се опитват да напазаруват възможно най-бързо", обяснява Хелън Нън, ръководител на отдел Маркетинг в The Co-operative Food, компанията, поръчала изследването.

Дамите възприемат набавянето на хранителни стоки като още една точка в списъка си със задачи, ето защо гледат да свършат с това доста по-бързо.

От своя страна, мъжете възприемат задачата доста по-спокойно и подхождат по-методично. Те са по-склонни да търсят по-изгодни цени, за да се уверят, че получават възможно най-много срещу парите си.

Проучването сочи още, че две трети от жените не обичат да се борят с тълпите в супермаркетите.

Цели 34% заявяват, че мразят чуждите деца да им препречват пътя.

Една на всеки десет дами е спорила с друг купувач в магазина. Част от причините за това са спречкване за вземането на един и същ продукт или пререждане на опашката.

35 на сто от жените са шокирани всеки път щом стигнат до касата и осъзнаят колко много са похарчили.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


29 Милена Стоилова 09.02.2012 | 18:14
пак глупости, мен ме разтоварва
28 bonbonche sis 09.02.2012 | 13:40
Ох, чак ме засърбяха ръчичките :)
27 jujulina nik 09.02.2012 | 13:27
Жените обичат да пазаруват всички. Дайте им една шапка с пари и само им гледай сеира. :)
26 encheto bb 09.02.2012 | 13:13
Ето такива трябва да са всички мъже :)
25 Mer Zlatkova 09.02.2012 | 11:40
Съвсем вярно!
24 Mer Zlatkova 09.02.2012 | 11:39
Мен пък никак не ме изнервя, стига да не съм с мъжа си, който само препира да бързам, но пък тогава няма кой да мъкне торбите...
23 nina stanislavova 09.02.2012 | 09:38
и мен ме изнервя да пазарувам хранителни стоки ,друго си е да са само дрешки и обувки :)
22 Рени Чен 09.02.2012 | 09:33
Става въпрос за хранителни стоки.
21 funky hero 09.02.2012 | 09:26
е не беше ли обратното? да обичат да обикалят магазините и да мерят разни дрешки по цял ден?
20 tiha paranoq 09.02.2012 | 09:10
Аз също откачам, особено ако се избират ботуши! Грррр!
19 tiha paranoq 09.02.2012 | 09:07
Мен ме изнервя с жена да отида да си избира дрехи или обувки...
18 tiha paranoq 09.02.2012 | 09:04
Честно да ви кажа - не обичам да пазарувам.
17 Коко Илиев 09.02.2012 | 08:51
Изнервят се и когато пазаруват в компанията на половинките си, тъй като ние сме тяхната будна съвест да не ни залеят с тонове излишни неща.
16 Нюрбургринг Нордшлайфе 09.02.2012 | 07:41
Така ще кажеш ти :).
15 черното влечуго 09.02.2012 | 07:40
А мъжете пък ни изнервя да си купуваме дрехи, така че баланса си го има :).
14 Батко съссладко 09.02.2012 | 07:40
Къде бе от магазина ли да носят плячката? :)
13 Нюрбургринг Нордшлайфе 09.02.2012 | 07:39
Аз нямам нищо против.
12 черното влечуго 09.02.2012 | 07:39
Мен пък не, защото винаги намирам това, от което имам нужда :).
11 Батко съссладко 09.02.2012 | 07:39
Тогава са големи разсипии :).
10 Нюрбургринг Нордшлайфе 09.02.2012 | 07:38
Изнервя ги, защото не знаят как да пазаруват правилно :). Често купуват неща, от които после се оказва, че нямат нужда.
9 черното влечуго 09.02.2012 | 07:38
Наистина много ги изнервя :).
8 Батко съссладко 09.02.2012 | 07:38
Заради това оставете тази работа на нас мъжете :))).
7 empty world 08.02.2012 | 20:51
Хахах :)) То ако става въпрос за дрехи, а не за храна е друго :)
6 empty world 08.02.2012 | 20:43
А мъжете пък не изнервя ли? Аз направо откачам понякога!
5 desislawa pawlewa 08.02.2012 | 20:42
не е вярно:)))
4 Хачо Стоименов 08.02.2012 | 20:26
На тях им е генетично заложено да носят плячката в пещерата, така че бутането на пазарската количка, отрупана с храна, трябва да е истински душевен оргазъм.
3 Stanimir Len 08.02.2012 | 20:22
Поредната манипулация, за да прехвърлят това задължение на мъжете.
2 Христея Бакалова 08.02.2012 | 20:19
Остави..по-добре да са изнервени, но да пазаруват по-бързо, отколкото да се застояват пред рафтовете и да ръгат в кошницата продукти, от които реално нямат нужда.
1 кученцето пиджи 08.02.2012 | 20:15
Охооо! Ама я им дай да пазаруват дрехи - да видим изнервени ли ще бъдат...

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.