Размерът има значение

Колкото по-голям е подписът, толкова по-некадърен е шефът

по статията работи: Александър Бакалов | 08.02.2013 | 14:15

Големият подпис на шефа издава неговия нарцисизъм и слаба компетентност, пише Daily Mail, позовавайки се на най-ново американско изследване.

Проучването било осъществено от екипа на Шон Уонг от  университета по бизнес в Северна Каролина. Специалистите  разучили подписите на 605 американски боса от водещи фирми, листвани в Нюйоркската борса. Според авторите нарцисизмът на  началниците се проявявал в техния егоистичен характер, съчетан с пренебрежение към останалите.

При тези нагласи човек лесно е склонен да се надценява. А това прави подобни хора доста посредствени управленци и техните  решения често са грешни. Но босове с макси автографи имат вродената способност да заблуждават останалите, че са много компетентни и заслужават по-високо заплащане.

605 подписа на босовете били подложени на компютърен анализ чрез специален софтуер. От проучването станало видно, че колкото е по-голям подписът на началника, пропорционално расте и неговото его. Такива генерални директори правят повече  капитални разходи и дават по-малко дивиденти на притежателите на акции.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


25 ico petrov 11.02.2013 | 21:39
най-смешните подписи на известни личности - http://bit.ly/V00N0Y
24 Dimana Dimova 08.02.2013 | 17:33
всички нотариуси имат големи и префърцунени подписи, значи това не говори нищо хубаво за тях.
23 Пипа Мидълтънова 08.02.2013 | 17:32
Хаха, и аз имам такъв огромен подпис, но определено не мисля, че отговарям на горното описание, не че съм шеф де.
22 icko selski 08.02.2013 | 16:51
Явно тука всички са с големи... подписи, след като толкова негодуват върху това "откритие". Едно време на такива подписи им викахме министерски.
21 Vicky Angelova 08.02.2013 | 16:42
Това не може да бъде показател за интелигентността на един шеф
20 sleeping sun 08.02.2013 | 16:40
Виж ти, това не го знаех,при първа възможност ще проверя подписа на шефа ми
19 Нели Симеонова 08.02.2013 | 16:22
Хахаха, това е наистина много забавна история
18 скапан сървър 08.02.2013 | 16:11
Е така искам да се смея в петък;)))
17 Момиче То 08.02.2013 | 15:52
Позната ти е, нали?
16 млад меринджей 08.02.2013 | 15:51
Всичко има значение! Няма нищо случайно, особено у нас хората.
15 Софи Марсо 08.02.2013 | 15:51
А така;) Демек един смотан шеф си избира комплексите с голям подпис.
14 Момиче То 08.02.2013 | 15:51
"Колкото по-голям е подписът, толкова по-некадърен е шефът " - хахаха не искам да коментирам:)0
13 Romina Aleksandrova 08.02.2013 | 15:46
Не вярвам особено на тези неща, тъй като всички хора сме много различни и това едва ли е чак толкова определящо.
12 Атанас Василев 08.02.2013 | 15:41
Това никак не е вярно, или поне така показва моят опит
11 marian dimitrov 08.02.2013 | 15:19
комплексарщина
10 Вяра Антонова 08.02.2013 | 15:03
Хахах, не мога да повярвам, че това нещо има отношение!
9 Viktor Ivanov 08.02.2013 | 14:49
Нелепа глупост, големият подпис вещае голям интелект, познавах човек с дълъг подпис, той вече не е сред живите, но беше най еродирания, интелигентен и начетен човек, когото съм познавал.
8 Миро Т 08.02.2013 | 14:35
Ти като някаква клюкарка ли ще се изявяваш :)? Живеем в свободен свят, така че всеки ще се подписва както намери за добре според мен :).
7 Иван Ангелов 08.02.2013 | 14:35
И аз така, но като видях снимките и размислих. След това прочетох статията и се убедих, че наистина става дума за нещо съвсем различно :).
6 Alexander Porsche 08.02.2013 | 14:34
Значи заради това на сър Алекс подписа е толкова голям :). Виждал съм го как се подписва и знам колко е дълъг :).
5 известна личност 08.02.2013 | 14:33
В момента като видя такава хартийка и се сещам за високите сметки за ток, които енергийните дружества сега ни карат да плащаме.
4 Миро Т 08.02.2013 | 14:31
Не харесвам нарцистични хора. Като цяло е хубаво човек да има самочувствие, но не и така да го демонстрира нагледно.
3 Иван Ангелов 08.02.2013 | 14:30
И аз съм го забелязал това. Колкото по-големи букви пише някой, толкова по-нарцистичен се смята той. Някои хора са влюбени в собствената си визия.
2 Atanas Kosev 08.02.2013 | 14:22
хаха, това е интересно. ще наблюдавам вече кой как се подписва. със сигурност трябва да важи не само за шефове, а и за други обекти.
1 Лолита Набокова 08.02.2013 | 14:21
Като прочетох заглавието си помислих за друго , не за подписа :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.