Рапунцел от плът и кръв

Бразилска девойка смайва с коса гигант

по статията работи: Ивайло Коралски | 22.03.2012 | 14:04
Рапунцел от плът и кръв
Наташа Мораеш: личен архив

Героинята от едноименната приказка на Братя Грим Рапунцел вече си има еквивалент от плът и кръв.

Щастливката е 12-годишната бразилка Наташа Мораеш де Андраде, чиято коса е само с пет сантиметра по-къса от дължината на нейното тяло.

Точният размер на невиждалата ножици коса е 1,59 метра. Сресването на това косище отнема на младата бразилка "скромния" час и половина всеки ден.

Родителите на детето споделят пред The Sun, че годишните разходи за шампоан, които семейството харчи възлизат на 600 долара. Именно скъпата поддръжка на коса с подобни размери принудило момиченцето най-накрая да се съгласи да отиде на фризьор.

"Обожавам косата си и ще бъда ужасно тъжна, когато я загубя", жалва се девойката.

"От друга страна обаче, усилията, които ми коства поддръжката ѝ са неистови. С нея не мога да правя много неща, като например да участвам в часовете по физкултура", допълва госпожица Мораеш.

Бразилската колежка на Рапунцел се надява да продаде косата си за около 5000 щатски долара, а с парите да промени своята детска стая.

Въпреки впечатляващите размери на нейната коса, госпожица Мораеш все пак е далече от постигането на световен рекорд за "най-дълга коса". Рекордът се държи от китайката Хай Кюпинг, чиято коса е дълга 5,63 метра.

От информацията, поместена в Гинес, става ясно, че Хай Кюпинг отглежда своята коса от 1973 година, когато е била на 13 години.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


86 Elitsa Dimitrova 05.09.2012 | 21:59
тази коса е НЕ-ВЕ-РО-ЯТ-НА !!!! О.о искам такава косааа
85 Adi Zank 22.07.2012 | 15:57
Марче,ти как видя на детето косата.Моята коса не е цъфтяла никога.Това ,че ти храниш детето си с боклуци и косата му е кофти не означава ,че всички имаме гнезда на главите си.Моля, запази си злобните,провинциални коментари за къра.
84 Teodor Kanev 22.07.2012 | 15:44
Hai Kiuping e kitaec, a ne "kitaika"
83 Jana Goranova 30.04.2012 | 01:23
не ми харесвам!!не понасям((((
82 Станислав Иванов 29.04.2012 | 12:22
коса не се реше всеки ден не е необходимо
81 MIMI Katelieva-Stoychova 15.04.2012 | 17:48
*момичето *проскубана
80 MIMI Katelieva-Stoychova 15.04.2012 | 17:46
Значи детето ви има дълга и 100% нацъфтяла коса.Моето е на 3г. и също не е подстригвано, но забелязах, че тук-там има цъфтежи, което е признак, че е време да се махнат връхчетата.Коса неподстригвана 6 години е страшно изтощена, а на дете, съвсем.... Колкото до момието от статията, аз не виждам някой да злобее - грозно е такава коса!Вижте и краищата, ужасно е проскубата, отврат.Не всяка коса става за пускане дълга.Моята е дълга и гъста и къдрава, но си позволявам да я пускам до средата на гърба.Пък на дете, а и не само коса до под кръста си е грозно от където и да го погледнеш.
79 Gergana Majarova 15.04.2012 | 10:09
може да са на ВЕЦ.
78 Ewelina Krymowa 08.04.2012 | 22:57
Хай Кюпинг е мъж, а не жена! И косата му е дълга приблизително 6 метра и 30 сантиметра, а не 5 метра и 63 сантиметра! .. http://www.funny.bg/Majat-s-nay-dalgata-kosa-v-Sveta-id2512.html
77 Габриела Георгиева 08.04.2012 | 22:31
страхотна коса и аз съм фенка на дългата коса,но чак толкова дълга едва ли съм виждала на мен ми харесва
76 Никол Евгениева 08.04.2012 | 22:05
На 12 години и е висока 1.64 ??? Уау,а за косата-тц,грозно е !
75 Irina Georgieva 07.04.2012 | 23:53
МОЕТО ДЕТЕ Е НА 6г.И ДОСЕГА НЕЕ ПОДСТРИГВАНО.КОСАТАИ Е ПОД ДУПЕТО.ЗАЩТО СТЕ ТОЛКОВА УЧУДЕНИ И ЗЛОБНИ.МОМИЧЕТО Е МНОГО ХУБАВО.РАЗНОСКИТЕ ПО КОСАТА И ВРЕМЕТО КОЕТО ОТДЕЛЯ ЗАНЕЯ И НАЙ ВЕЧЕ ТЕЖИНАТА САЯ ПРИНУДИЛИ ДА Я ПОДСТРИЖЕ.
74 Katerina Todorova 31.03.2012 | 21:15
kolko li litra e boilera i ..
73 Ралица Пехливанова 28.03.2012 | 00:13
Представете си ако тръгне да си изправя косата..
72 Nadia Georgieva 27.03.2012 | 18:57
чудно ми е след като не я е подстригвала никога как така има бретон ?
71 Daniel Neykov 26.03.2012 | 22:37
Май китайката е Рапунцел, а не тази :)))
70 Sonia Gileva 26.03.2012 | 21:59
Човекът с най-дългата коса на света. 71-годишният виетнамец Тран Ван Хав официално беше признат за мъжа с най-дългата коса в Света. Той не се е подстригвал и не е мил косата си почти 30 години, като дължината и вече е 6 метра и 30 сантиметра. Предишният рекорд принадлежеше на китаеца Хай Кюпинг, чиято коса е с дължина 5 метра и 63 сантиметра.
69 Марияна Гогова 26.03.2012 | 21:36
На мен ми харесва идеята за дълга коса, стига да се поддържа и да умееш да я оформяш в прически. Моето момиченце е на 5 години и вече е с руса коса до коленете, но й обирам връхчетата всеки месец, а какви прически й творя : )))))
68 Александър Стойчев 25.03.2012 | 23:41
Какво означава, че не ви харесва? Важното е тя да си я харесва. Щом се е осмелила да си пусне такава коса явно не я интересува чуждото мнение, браво за което.
67 Й. Сечков 25.03.2012 | 23:36
НА мен де. Сори.
66 Й. Сечков 25.03.2012 | 23:34
Не мен ми е гнусно!
65 Natali Yotowa 25.03.2012 | 23:17
Аз моята я оправям набързо за няма и 1 минута и съм готова !! хахах
64 Sevda Georgieva 25.03.2012 | 23:05
Аз и 5 минути едва отделям! ХАХАХА
63 Анита Солакова 24.03.2012 | 20:50
Уауууууууууууу страхотна коса и аз съм фенка на дългата коса,но чак толкова дълга едва ли съм виждала през живота сипредпочитам да си я оставя до кръста повече дълга едва ли :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D поздравявам момичето,че се е осмелила да си я отреже във края на краищата!!!
62 Rozalia Roxy 23.03.2012 | 19:55
В нета гледах и други снимки на тая девойка. Ми тя по ръцете и краката има косми, дълги почти колкото косата :))))))))))
61 Rozalia Roxy 23.03.2012 | 19:54
На това момиче й разгледах и други снимки... ми тя има косми по ръцете и краката с дължина колкото косата :)))))))))))
60 Iliqna Cvetanova 23.03.2012 | 15:37
Това според мен си е жива мъка..дори ететически не изглежда добре!
59 Iliqna Cvetanova 23.03.2012 | 15:36
Това спорред мен си е жива мъка....и естетически не изглежда добре!
58 Цветелина Нинкова 23.03.2012 | 09:43
Това е мъчение. Понякога родителите може да те направят на идиот, в старанието си да си известен.
57 Cvetelina Toncheva 22.03.2012 | 23:56
" Хай Кюпинг отглежда своята коса " хахаха ! отглеждала тя - домати и краставици ! Кой знае с колко присадена коса е :d
56 Cvetelina Toncheva 22.03.2012 | 23:54
" Хай Кюпинг отглежда своята коса " хахаха ! отглеждала тя - домати и краставици ! Кой знае с колко присадена коса е :d
55 Камелия Стефанова 22.03.2012 | 16:54
едно време имаше сериал "Андреа Селесте", там главната героиня имаше дълга коса като на това момиче
54 deja vu 22.03.2012 | 16:53
как ли се поддържа такава коса
53 Елемаг Електриков 22.03.2012 | 15:58
е, странно е, но не е грозно
52 Елемаг Електриков 22.03.2012 | 15:58
каква косааааа
51 Teodor Nikolov 22.03.2012 | 15:40
Готов ли си да финансираш изрусяването и? :D
50 Hristo Grozev 22.03.2012 | 15:30
не е нужно да си го причиняваш. грозно е.
49 Hristo Grozev 22.03.2012 | 15:20
наричаш това хубава коса?!?!
48 kalina manolova 22.03.2012 | 15:17
час и половина всеки ден само за сресване...
47 kalina manolova 22.03.2012 | 15:16
ако има една нормална дължина и спретната прическа ще изглежда много по-добре
46 kalina manolova 22.03.2012 | 15:15
сигурно повечето ти време отива само за нея
45 kalina manolova 22.03.2012 | 15:14
ето,че и на мъжете не им харесва
44 kalina manolova 22.03.2012 | 15:14
не покрива представата ми за красиво
43 Hristo Grozev 22.03.2012 | 15:13
ужас! няма такава селяния.
42 kalina manolova 22.03.2012 | 15:13
41 kalina manolova 22.03.2012 | 15:12
имам една позната,която си отглежда такова нещо,от близо е още по-грозно
40 kalina manolova 22.03.2012 | 15:11
на мен ми изглежда естетически неиздържано
39 kalina manolova 22.03.2012 | 15:09
като е седнала сигурно мете пода с нея
38 Sisunka Mitevska 22.03.2012 | 15:08
Толкова жени, които искат да имат дълги коси ще зарадва, не е истина ;) А и със сигурност ще и "олекне" след подстрижката.
37 iskra radeva 22.03.2012 | 15:08
наистина ли ти харесва?
36 Sisunka Mitevska 22.03.2012 | 15:07
Има хубава коса, спор няма, но наистина изисква нечовешки грижи, а и не бих казала че може да си позволи кой знай какви глезотии откъм прически и пр., да не говорим колко тежи... Откъдето и да го погледне човек е непрактично.
35 iskra radeva 22.03.2012 | 15:07
аз се надявам да не виждам друг път
34 iskra radeva 22.03.2012 | 15:06
представяте ли си как я търка все едно пере чаршаф на ръка:)
33 iskra radeva 22.03.2012 | 15:05
32 iskra radeva 22.03.2012 | 15:05
каквото и да правиш,според мен винаги ще изглежда накъсана и одърпана
31 iskra radeva 22.03.2012 | 15:04
и аз това си мислех
30 iskra radeva 22.03.2012 | 15:04
на мен далеч не ми изглежда красиво това
29 iskra radeva 22.03.2012 | 15:03
грозна гледка
28 iskra radeva 22.03.2012 | 15:01
да,поне да изкара парички,има хора с такива чуми,които не искат да се разделят с тях
27 iskra radeva 22.03.2012 | 14:59
не е лошо да имаш коса,но с нормална дължина и поддържана,това е гнусно
26 мили ванили 22.03.2012 | 14:58
тръпки ме побиват...много гадно
25 мили ванили 22.03.2012 | 14:57
Много противно...ненавиждам такава коса
24 Ejka Bejka 22.03.2012 | 14:55
Някои отглеждат нокти, други - коси. За мен и двете са неестетични, а и колкото и да се грижиш за такава коса краищата винаги ще са безобразни (те такива едва ли ходят всеки месец на подрязване на връхчетата). Иначе детето си е хубавко - спор няма. Пък и в крайна сметка правилно е решило някой долар да изкара от цялата работа. Мъдро решение да се сбогува с тоя тормоз!
23 Marya Rossa 22.03.2012 | 14:35
Тя вече е решила - ще я продава.
22 Epifani Gancia 22.03.2012 | 14:34
Красиво е, но е било ок за дами, които ходят на работа и могат да отделят толкова време и средства за поддръжката на такава коса.
21 Petyr Botev 22.03.2012 | 14:34
Една туба шампоан на къпане. Ами самото миене на косата трябва да й отнема поне час.
20 Milo Rad 22.03.2012 | 14:33
Ще е интересно да я видим и с новата й прическа, след като се върне от фризьорския салон.
19 Epifani Gancia 22.03.2012 | 14:32
Сигурно около 250мл :))))
18 Дара Арнаудова 22.03.2012 | 14:31
За 600 долара годишно. В статията го пише.
17 опасен метод 22.03.2012 | 14:26
Със сигурност е доста трудно.
16 Niki Lauda 22.03.2012 | 14:26
Може да изкара много пари момичето, като рекламно лице на куп компании.
15 Нюрбургринг Нордшлайфе 22.03.2012 | 14:25
А на мен ми хареса бразилката.
14 опасен метод 22.03.2012 | 14:25
Трудно се поддържа такава коса.
13 Niki Lauda 22.03.2012 | 14:25
Сега остава да се изроси. Кой знае колко боя ще и трябва :).
12 Нюрбургринг Нордшлайфе 22.03.2012 | 14:25
Да, ама Рапунцел е руса :).
11 hristian penev 22.03.2012 | 14:16
колко шампоан ти трябва на тази коса за да я измиеш?
10 Margо Filipova 22.03.2012 | 14:16
Господи за пръв път виждам толкова дълга коса!
9 feqta nazubkite 22.03.2012 | 14:15
Според мен има много красива коса, защото дългата коса е много трудна за поддържане и иска много грижи.....инъче става много изтощена, изтънена и опърпана.....не знам само как издържа в жегата???
8 Angel Gergov 22.03.2012 | 14:11
Това е ненормална работа,а за тая китайка,направо не мога да повярвам :)
7 Камелия Стефанова 22.03.2012 | 14:09
трябва да я поканят да играе Рапунцел
6 sleeping sun 22.03.2012 | 14:09
да, не е много естетично
5 sleeping sun 22.03.2012 | 14:08
ехее каква коса
4 rasova kobilka 22.03.2012 | 14:07
на мен не ми харесва , но със сигурност е много трудно да се грижиш за тази коса
3 Големият Брат 22.03.2012 | 14:07
Много красива коса, не трябва да му я режат, обаче може да направи добри пари от нея. Тук ще й я купят много бързо разни фолк фурии.
2 rasova kobilka 22.03.2012 | 14:07
това вече е грозно
1 tazmaniiskiq dqvol 22.03.2012 | 14:06
ех, че якооо...ама кой знае какъв зор е да се поддържа това....

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.