СМС-те ни правят по - тъжни

Съобщения по работа или системни уведомления, предизвикват негативен ефект

по статията работи: iNews.bg | 05.10.2017 | 10:12
СМС-те ни правят по - тъжни
pixabay.com

Група от британски учени откриха, че съобщенията от смартфона влошават настроението на човек, съобщи Лента.Специалистите от университета Нотингам Трент събраха група от 50 души, на които в продължение на пет седмици изпращаха съобщения по смартфона с помощта на специална програма, предаде Дарик.

Една трета от общо 500 хиляди уведомления предизвикаха враждебност, тъга, невроза, страх и смущение у хората.Експертите откриха, че системните съобщения, като например за начало на обновяване на софтуера на телефона, влияят най-негативно на настроението. "Тези известия постоянно отвличат вниманието и нарушават нашата дейност. Ясно е, че когато ни пишат близките хора, това ни прави щастливи. Но когато идват много съобщения по работа или системни уведомления, те предизвикват противоположния ефект", каза авторът на изследването доктор Айман Канджо. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.