Може да се оплакваме, че няма място за паркиране в столицата, но се оказа, че то е и едно от най-солените в целия свят.
София влезе в топ 100 на най-скъпите градове за паркиране в света, изкачвайки се с 35 позиции и достигайки 73-о място.
Да оставиш колата си на обособено за това място в нашата столица се оказа по-скъпо от това в Берлин и Варшава, твърди международно проучване, цитирано от бТВ. Таксата за паркиране в центъра е средно 130 евро на месец.
Все пак още не можем да се борим с Лондон, където паркиране в центъра излиза 770 евро.
Дори и Ню Йорк бледнее пред столицата на Великобритания. За да паркираш в американския мегаполис, са достатъчни 380 евро на месец - само три пъти повече от София.
Най-евтино паркират в арабските страни. В Европа най-ниска е таксата в Хелзинки.