Учителите отпреди 100 години

Вижте какви са били задълженията им тогава

по статията работи: Цанка Донкова | 01.10.2013 | 17:25

Учителите са най-важните хора в развитието на един човек, след родителите. Освен че благодарение на тях сме получили безкрайни знания, те са ни изградили като личности.

Днес учителите използват всевъзможни похвати, в рамките на разрешените от закона, за да вкарат децата в правия път. Търсят всякакви методи, за да приковат вниманието им. Но това е днес. В миналото обаче те много са се различавали.

Преди 100 години примерно учителите е трябвало да спазват доста интересни и дори нелепи правила. Вижте ги и помислете къде са разликите със сегашната действителност.

Учителката:

1. Няма право да встъпва в брак през периода, за който е сключила договор за работа.

2. Не може да завъжда приятелства с мъже.

3. Трябва да си стои вкъщи от 20:00 до 6:00 часа, освен ако не е възпрепятствана от задължения в училище.

Останалите можете да прочетете в Div.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


5 Arabella Marmalade 02.10.2013 | 09:40
И сега трябва да бъде така, но децата не смятат учителите като за техни водачи, те ги обиждат.
4 Marti Aleksieva 01.10.2013 | 20:01
Такива ни трябват сега, за да се научат нашите дена на много неща, а не да са мамини.
3 raliza gospodinova 01.10.2013 | 18:55
И отношението към учителите е било друго. Отнасяли са се към тях с голямо уважение.
2 cvetence xristova 01.10.2013 | 18:43
О да и отношението към тях е било много по-различно.
1 hope less 01.10.2013 | 17:30
Ужасни условия, но са били повече на почит.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.