Цвете, което мирише на мърша

Необичайното растение се намира в Националната ботаническа градина на Белгия в Мейсе

по статията работи: Лазар Тодоров | 11.07.2013 | 16:09
Цвете, което мирише на мърша

Последните няколко дни ботаническата градина в Мейсе се радва на невиждан наплив на посетители, които се тълпят да видят необичайното цвете, което мирише отвратително.

Amorphophallus titanum, известно като Трупното цвете, е високо близо 2 метра и половина, тежи 50 кг и мирише на мърша.

Въпреки вонята, която се носи от цветето, хората се тълпят да видят и помиришат растението, което разцъфва много рядко - веднъж на 3-8 години. На всичкото отгоре температурата в парника на Ботаническата градина е 30 градуса. Вижте цялата статия на Peika.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 loshoto momche 12.07.2013 | 10:18
много интересно
12 Мирослав Макавеев 11.07.2013 | 18:12
Интересно е да се види това растение.
11 Lady Blossom 11.07.2013 | 17:30
Да, има и такива хора;)) като ти се открият, като мърша са! :))
10 Силви Милви 11.07.2013 | 17:30
"Въпреки неподходящата атмосфера за деликатни носове, хората се тълпят да зърнат (и помиришат) растението, което разцъфва много рядко - веднъж на 3-8 години. На всичкото отгоре температурата в парника на Ботаническата градина е 30 градуса." - Да и аз знам, че много рядко разцъфват, но пък си заслужава да видиш такова цвете въпреки, че мирише ужасно
9 Raina Knqginq 11.07.2013 | 17:29
"Миризмата му е като на „мъртъв заек, който е бил в кутия на слънце две седмици, след което отваряте кутията“, описва Барт Ван де Вейвер, учен ботаник. Ужасната смрад е създадена от природата, за да привлича определени насекоми, които налитат на мърша. По този начин опрашват цвета." - Всичко си има логичен смисъл в природата:)
8 Lady Blossom 11.07.2013 | 17:29
Чела съм за тези цветя! :) МНого са красиви, нищо че миришат ужасно
7 Силви Милви 11.07.2013 | 17:28
Иначе е много красиво! :)
6 Raina Knqginq 11.07.2013 | 17:28
Много неприятно, но има и такива;))
5 Dimana Dimova 11.07.2013 | 16:54
Всички знаем за това цвете, така привлича мухи.
4 Красимира Тачева 11.07.2013 | 16:45
Това наистина е ужасна миризма, но е доста любопитно да се види!
3 lou reed 11.07.2013 | 16:37
Цъфти много красиво, но наистина дори не мога да си представя колко отвратително мирише.
2 Mighty Quinn 11.07.2013 | 16:25
Има и такива цветя, за съжаление.
1 Марта Иванова 11.07.2013 | 16:12
Как ли пък не бих платила, за да видя тази гадост!

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.