Манолова: Отговорността изисква да спрем с политическия инат и да помислим за българския народ

ПГ "Изправи се БГ! Ние идваме" ще поканят на разговори всички формации без ГЕРБ и ДПС

по статията работи: iNews.bg | 19.08.2021 | 10:30
Манолова: Отговорността изисква да спрем с политическия инат и да помислим за българския народ
Фейсбук
Повече за:

Отговорността на партиите пред българския народ трябва да е по-висока от партийния интерес  Гранична полиция трябва да бъде подкрепена, пожарната също. Най-безотговорното е да останат без подкрепа. Ще направим разговори извън формаците извън ГЕРБ и ДПС. Хората искат правителство поне до пролетта, докато се решат тежките проблеми, така че отговорността изисква да спрем с политическия инат и дребните партийни сметки и да помислим за българския народ. Това заяви председателят на ПГ "Изправи се БГ! Ние идваме" Мая Манолова в кулоарите на парламента.

"Положих усилия да има кабинет с първия мандат, с ядро от партиите на протеста, но моят призив и призивът на ИБГНИ да има ясни приоритети, гарантирани със срокове, писмено споразумение с подписи, да има предвимост и публичност, щяхме да подкрепим кабинета на ИТН", посочи Манолова. 

"Сега можем да поправим грешката не заради партиите, а заради хората. Нека да положим усилия, да пренебрегне егото си и високомерието си. Ще предложим да проведем разговори, всяка парламентарна формация има връзка с избирателите си и всеки може да насочва поведението си спрямо очакванията на хората. Проблемите могат да се решат чрез парламента, актуализацията на бюджета и чрез излъчване на правителство, подкрепа за мигрантската криза и институциите, които ще се борят с нея", коментира Манолова.

Тя посочи, че още в петък или в началото на следващата седмица ще поканят парламентарните формациите на разговори, но без ГЕРБ и ДПС.

Трябва да актуализираме бюджета, преди да е връчен третия мандат, който е кризисен. Няма конституционен срок за връчването на втория мандат и партиите им трябва да се заемат с бюджета, заяви Манолова.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Бразди /п/
  • 03:15 Чешити /п/
  • 03:30 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Слънце на детството двусериен...
  • 07:05 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • Сега "Древно инженерство" - документална...
  • 04:00 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 04:30 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:35 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • Сега "Отвъд маската" - с уч. на Андрю...
  • 03:30 "Съдебен спор" - предаване на NOVA...
  • 04:30 "Имение в Англия" - с уч. на Чарли...
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "52 истории" - документална...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.