Манчестър Юнайтед с разгром в мач №700 на Пол Скоулс

Халфът ознаменува юбилея си с гол на "Олд Трафорд"

по статията работи: Константин Симидчийски | 15.09.2012 | 19:32

Манчестър Юнайтед разгроми Уигън с 4:0 като домакин, а легендата на "червените дяволи" Пол Скоулс даде началото на фиестата през второто полувреме. Ветеранът маркира своя мач номер 700 с екипа на 19-кратните шампиони като откри резултата в 52-ата минута и обра овациите на "Олд Трафорд".

Скоулс се разписа с удар пред опразнената врата, а примерът му бе последван от Хавиер Ернандес в 59-ата, след като мексиканецът с едно докосване на метър от голлинията вкара за 2:0. Чичарито се реваншира по този начин за изпуснатата дузпа още в 4-ата минута на срещата.

Новото попълнение на Юнайтед Александър Бютнер се понрави с активността си в преден план по лявото крило, като впечатляващ негов рейд в 66-ата минута завърши с нов гол за "червените дяволи".

Друго ново лице в "Театъра на мечтите" - Ник Пауъл - направи добро впечатление на публиката с мощния си удар в 82-ата минута за крайното 4:0.

Феновете на "Олд Трафорд" нямаха много основания за усмивки през първото полувреме и често трябваше да нервничат при контраатаките на гостите, които често хващаха бранителите на "дяволите" неподготвени.

Вероятно мачът щеше да се развие далеч по-спокойно на Сър Алекс и неговите възпитаници, ако в 4-ата минута беше открит резултатът. Даниел Уелбек проби в наказателното поле и падна драматично на тревата, след като до него се доближи Али Ал Хабси. Вратарят на Уигън не изглеждаше сякаш е фаулирал английския нападател, но реферът посочи бялата точка.

Хавиер Ернандес застана зад топката, но стреля слабо в десния ъгъл и Ал Хабси, който парира и справедливостта възтържествува. Интригата беше запазена, а Уигън доказа, че заслужава поздравления за смелата си игра в "Театъра на мечтите".

В 22-ата минута Иван Рамис надскочи Рио Фърдинанд и стреля много опасно с глава, но топката мина на сантиметри от гредата, иначе не бе в обсега на вратаря Андрес Линдегаард. В 41-ата гостите стигнаха дори по-близо до откриване на резултата, след като новото им попълнение Аруна Коне можеше да се разпише.

Бусежур направи впечатляващ пробив отляво и го завърши с прецизно центриране в пеналтерията, но бившият нападател на Леванте нацели гредата от близка дистанция.

Иначе Юнайтед имаше само още един шанс да вкара гол в мрежата на противника, като Уелбек отново беше главно действащо лице. В 16-ата минута той проби в наказателното поле, но ударът му мина болезнено близко до сглобката на вратата.

След почивката двубоят се разви далеч по-благоприятно за "червените дяволи", които само за 20 минути предрешиха изхода му.

В 52-ата минута Скоулс маркира своя мач номер 700 за Юнайтед с попадение, след като Нани центрира остро, а вратарят на гостите успя само да омекоти полета на топката, която се насочи към ветерана. За Скоулс не бе трудно от четири метра на празна врата да открие резултата - 1:0.

В 59-ата минута по доста странен начин гол на Чичарито бе зачетен, въпреки че останаха сериозни съмнения за засада на мексиканеца. Бютнер, който бе много активен след почивката, направи пробив отляво и центрира остро по тревата, като Ернандес на два метра пред вратата просто подложи крака си и отклони кълбото в мрежата за 2:0.

Третият гол бе дело на Бютнер след нов впечатляващ рейд през четирима бранители на Уигън. Новото попълнение на Юнайтед се понрави с борбеността си, въпреки че защитниците на гостите имат сериозна вина, че му позволиха от 30 метра да доведе топката до аутлинията.

Бютнер стреля почти от нулев ъгъл, а вратарят на Уигън Ал Хабси се намеси неадекватно и след рикошет в тялото му кълбото влезе в мрежата за 3:0.

Друго ново лице на "Олд Трафорд" - Ник Пауъл - който бе закупен от Крю Алезандра, се разписа за 4:0 с мощен шут от 20-ина метра. Чичарито му предостави топката пред дъгата, а след рязък финт за смяна на посоката Пауъл простреля безпомощния Ал Хабси и фиксира крайния резултат.