Мика Зайкова: Нямаме фискален резерв

Според нея предишното правителство е похарчило много повече от предвиденото

по статията работи: Елена Кирилова | 01.04.2013 | 14:07

Фискален резерв няма, заяви независимия финансов експерт Мика Зайкова, цитирана от агенция "Фокус”.

По думите на Зайкова четирите милиарда лева, които министър-председателят е казал, че ще бъдат във фискалния резерв този месец, всъщност представляват 2,3 млрд. лева от Сребърния фонд, както и 1,65 млрд. лева от парите за поддържането и сигурността на Козлодуй.

Според финансовия експерт България не разполага със свободни средства.

Зайкова обвини предишното правителство и бившия министър на финансите Симеон Дянков за това, че са похарчени допълнителни 17,5 млрд. лева над бюджета. Парите са от европейските фондове и от фискалния резерв.

"За сметка на това, Дянков повиши нашия дълг с близо 400 %”, заяви Зайкова.

По думите й парите за увеличението на пенсиите са били предвидени в бюджета за 2013 г.

Основното притеснение на Зайкова за тазгодишния бюджет е, че приходите няма да се изпълнят.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 forum arbiter 01.04.2013 | 17:51
Така си е. Кервана си върви!
16 Лили Добромирова 01.04.2013 | 17:50
Той ни довърши с данъците си и прекаленото притягане! А сега се оказва, че се е харчело на поразия!!!
15 blue aquamarine 01.04.2013 | 17:50
Отдавна смятах, че Дянков е изключително некомпетентен!! Ако това се окаже вярно всички са за съд!!
14 forum arbiter 01.04.2013 | 17:49
Това си е шок новина за мен. Нали Дянков ни беше стегнал?! А какво се оказа, че сее харчело, а ние си ставаме все по-бедни, не знаейки защо и ние се стискаме и си мислехме, че пестим!!
13 rozalij atanasova 01.04.2013 | 17:40
Според нея предишното правителство е похарчило много повече от предвиденото - и така да е, ще поемат ли някаква вина. Според мен от излишни приказки няма нужда, защото това само дразни хората.
12 манна небесна 01.04.2013 | 17:04
я се върнат, я не се върнат. на тия обещания не може да се вярва.
11 манна небесна 01.04.2013 | 17:04
има няма толкова са. е то това си е джобна пара за дъвки и сладолед, нищо работа.
10 чичо съби 01.04.2013 | 16:14
Според нея предишното правителство е похарчило много повече от предвиденото - то е най-веротно за магистралите да става дума, ама те парите се връщат, когато дойдат европейските.
9 нелепо съвпадение 01.04.2013 | 15:41
Мика Зайкова: Нямаме фискален резерв - това не може да е вярно. Може да няма кой знае колко милиарда вътре, но все едно 4 милиарда би трябвало да се намират в БНБ.
8 Viktor Ivanov 01.04.2013 | 14:38
Симеон Дянков е основният виновник и трябва да бъде наказан, защото докато народът се свиваше, той си пълнеше банковата сметка и сега нямало фискален резерв, ами няма да има.
7 Пламен Клошарски 01.04.2013 | 14:35
Всички тогава трябва да бъдат разпнати и линчувани.
6 принцеса веса 01.04.2013 | 14:32
Съгласна съм и мисля,че другите партии си мият ръцете с негудованието на народа и сегашното ни положени е режисирано именно от тях!
5 принцеса веса 01.04.2013 | 14:30
Всеки си говори каквото иска,но ние не сме видели един отчет,заварено-похарчено!Няма орган за контрол и идващите ни харчат парите безугледно!
4 zhoro nov 01.04.2013 | 14:23
Добра идея за всички, които мразят Дянков;)
3 Алекса Тенева 01.04.2013 | 14:23
Според мен предното правителство не е толкова виновно , виновни са всички , които крадоха 20 години .
2 zhoro nov 01.04.2013 | 14:23
най-лошото е, че който е виновен, никога не е наказан, а народът тегли каиша!
1 ханибал суарес 01.04.2013 | 14:14
Ми виновен е ами! Сега трябва да бъде наказан като бъде завързан за един стол и в устата да му се тъпче чесън и люто докато му прилошее.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.