Противно на някои схващания новото поколение не робува особено на технологиите. Данните от проучването на Пен Шон Берланд от името на Intel в Бразилия, Китай, Франция, Индия, Индонезия, Италия, Япония и САЩ категорично показват, че хората на новото хилядолетие (от 18- до 24-годишна възраст) смятат, че технологиите ни правят по-малко човечни и че обществото разчита прекалено много на тях.
52% от хората до 24-годишна възраст твърдят, че обществото разчита на технологиите твърде много и че те правят хората по-малко човечни (61%).
В същото време обаче младите са и най-големи оптимисти за бъдещите технологии. Хората на новото хилядолетие смятат, че технологиите подобряват техните лични взаимоотношения (69%), образованието (57%), транспорта (52%) и здравеопазването (49%).
Изследването разкрива, че хората с високи доходи са най-склонни да споделят анонимно лични данни, като например резултатите от лабораторни тестове и информация за пътувания, допълва БТА. Те са и най-склонни да притежават технологични устройства и да се ангажират с технологии редовно.
Повече от 70 на сто от хората на новото хилядолетие ще приветстват интелигентен обществен паркинг и контрол на трафика за спешни превозни средства, както и ползването на приложения, които следят техните работни навици и умни хапчета, които следят тяхното здраве.