Не е за вярване! Забраниха бурките в Мароко

Целта е да се намали риска от терористи-камикадзе, които се движат забулени по улиците

по статията работи: iNews.bg | 10.01.2017 | 15:20

Мароко забранява бурките. Страната въвежда тотално ограничение на производството и продажбата на бурки, съобщават местни медии, цитирани от "Франс прес". Официално съобщение от властите все още няма, но медии отбелязват, че вътрешното министерство е наредило забраната да влезе в сила от тази седмица. "Предприехме стъпка за пълна забрана на вноса, производството и продажбата на това облекло във всички градове в монархията", отбелязва сайтът Le360, позовавайки се на високопоставен представител на вътрешното ведомство.

Сайтът допълва, че изглежда рестрикцията е мотивирана от опасностите пред сигурността на страната, "откакто бандити многократно използваха подобно облекло при извършване на престъпления".

Повечето жени в Мароко, където крал Мохамед VI подкрепя умерения вариант на исляма, предпочитат да носят хиджаб, който не покрива лицето. Според сайта Media 24 в някои търговски квартали в Казабланка, икономическата столица на страната, представители на вътрешното министерство са провели кампания за информиране на търговците за това ново решение, предаде КРОСС.

В Тарудант в южната част на Мароко властите са издали заповед търговците да спрат производството и продажбата на бурки и да ликвидират стоката в рамките на 48 часа. Подобни разпореждания има и в други райони на държавата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Домът на вярата
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Отблизо
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:30 Арена спорт
  • 13:15 Зала на славата: Георги Младенов 2...
  • 13:30 Българското село
  • 14:00 Малки истории
  • Сега "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Бриджит Джоунс: На ръба на разума"...
  • 14:45 "Примат 007" - комедия, семеен...
  • 16:30 "120 минути" - публицистично...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • Сега "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Любимата на младоженеца" - с уч....
  • 14:15 "Пътешествие към любовта" - с уч....
  • 16:00 "Да хванеш гората" - документална...
  • 16:30 "На фокус с Лора Крумова" -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.