Ню Джърси се изравни с Монреал на върха на Изток

Ванкувър и Бостън с важни победи като гости

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.02.2013 | 10:11

Ню Джърси Девилс постигна важен успех с 3:2 в гостуването си на Вашингтон Кепитълс и се възползва от грешката на Монреал, за да се изравни с Кънейдиънс на върха на Източната конференция.

Монреал допусна поражение след продължения 3:4 в домакинството си на Ню Йорк Айлендърс, а другият отбор от Голямата ябълка - Рейнджърс - отстъпи след дузпи с 2:3 на Отава Сенатърс.

Ванкувър Кенъкс прекрати негативната си поредица от 3 загуби и спечели с 4:3 визитата си на Далас Старс, а Каролина Хъръкейнс беше надвит от Уинипег Джетс с 4:3 като домакин.

Видео с атрактивните мачове вижте в Sporta.bg

"Дяволите" от Ню Джърси безапелационно надвиха Вашингтон по отношение на ударите - 37:19, но се нуждаеха от два гола от положение пауър-плей, за да изтръгнат победата в средата на третата част.

След нулево равенство в първата третина домакините от Кепитълс поведоха в резултата чрез Матийо Перео, но Патрик Елиаш изравни в момент, когато Ню Джърси беше с човек по-малко на леда.

Майк Рибейро вкара 6-ия си гол за сезона за Вашингтон, отново от положение пауър-плей, за да върне аванса на домакините в 12:40 минута на втората третина - 2:1.

Андрей Локтионов за първи път се разписа с екипа на Ню Джърси за 2:2 в последната част, а руската звезда на "дяволите" Иля Ковалчук вкара за 3:2 след асистенция на Елиаш от положение пауър-плей, за да фиксира крайния резултат.

След този успех Ню Джърси вече има 24 точки и вече е едноличен лидер в силната Атлантическа дивизия, като има аванс от 2 пункта пред Питсбърг Пингуинс след 17 мача. "Дяволите" също така се изравниха с Монреал на върха в Източната конфереция, докато Вашингтон остава последен с 11 точки от 16 двубоя.

Монреал Кънейдиънс стана жертва на Ню Йорк Айлендърс и не можа да продължи серията им от 2 последователни загуби. "Островитяните" пък записаха едва 3-та победа в последните си 10 мача, но се възползваха по-ефективно от 25-те си удара в очертанията на вратата, докато домакините имаха 33.

След първата третина резултатът бе 2:0 за Айлендърс след головете на Моен и Пасиорети, като последният се разписа още веднъж за 3:1 в средата на втората част. Мулсън бе намалил на 2:1, след което отново вкара от пауър-плей за 3:2 в края на третината.

Нилсен направи 3:3 в 10-ата минута на третата част и вкара мача в продължения, където Хики с първото си попадение за сезона донесе драматичния успех с 4:3 на Ню Йорк.

Въпреки победата Айлендърс остават на дъното на Атлантическата дивизия с 15 точки от 17 мача, а в Източната конференция се намират на 12-та позиция.

Бостън Бруинс спечели 10-ата си победа през сезона, след като срази с 4:2 Тампа Бей Лайтнинг като гост и постигна втори пореден успех. Гостите поведоха с 2:0 през първата част след попадения на Хортън и Бергерон, но Стамкос с 11-ия си гол в кампанията намали на 2:1.

Коначър изравни резултата в средата на втората част, но Марчанд отново даде аванс на Бостън. 150 секунди след началото на третата третина пък Хортън с втория си гол в мача оформи крайното 4:2 в полза на Бруинс.

Бостън се изравни на второто място в Североизточната дивизия с 22 точки с отборите на Торонто Мейпъл Лийфс и Отава Сенатърс, но Бруинс са изиграли само 14 мача от началото на кампанията.

Тампа Бей продължава да бъде отборът с най-много отбелязани голове в НХЛ - 61 - но има само 17 пункта, което му отрежда второ място в Югоизточната дивизия с равни точки с Каролина.