На борсата

11 550 са свободни работни места на трудовите борси

по статията работи: Мая Александрова | 14.01.2014 | 11:15  2 Виж всички снимки

Близо 11 549 свободни работни места са обявили 1 694 работодатели на проведените от Агенцията по заетостта трудови борси през миналата година. Започналите работа хора са 10 637, като 7 444 от тях са регистрирани в бюрата по труда, съобщават от агетнцията.

Търсещите работа, посетили борсите, са 21 453.

На борсите, насочени специално към младежите, работа са потърсили 6 914 младежи. Участвалите работодатели са 667, като те са обявили 4 512 свободни позиции. Броят на започналите работа младежи е 4 361, като 3 115 от тях са регистрирани в бюрата по труда, пише БТА.

Общо 122 трудови борси е провела Агенцията по заетостта в страната през миналата година. 96 от тях са по проект "Да успеем заедно" на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси".

От всички борси 53 са специализирани, насочени към неравнопоставените групи на пазара на труда - 44 за младежи, 7 за продължително регистрирани лица и лица над 50-годишна възраст и 2, насочени към ромската общност.

Тази година Агенцията по заетостта ще проведе 100 трудови борси.

В понеделник от социалното министерство съобщиха, че започналите работа българи през миналата година са около 250 хиляди.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


27 Marti Aleksieva 14.01.2014 | 15:22
До, но не всеки го устройва работата, която се предлага на борсата има хора, които не искат да работят каквото и да е и не се регистрират.
26 Jivo Fidanov 14.01.2014 | 14:10
Бюрата по труда не вършат никаква работа, пълни са с безделни чиновници, които изобщо не се стараят да ни намерят работа. Повечето от тях изрично те предупреждават, ако си намериш ТИ работа да им се обадиш и продедурата да мин през тях, така че да си прибирет комисионните. Да не говорим за тези безумни курсове, които организират и които след това не дават никакви реални перспективи за реализация, пак убиване на времето.
25 Ема Маринова 14.01.2014 | 13:39
Това е много малък брой работни места,в сравнение с броя на безработните.
24 miglen cholakov 14.01.2014 | 13:36
Е все някой ще е доволен от предложенията за работа , зависи какво искаш и дали си много претенциозен .
23 mitko velev 14.01.2014 | 13:23
Нека се откриват нови работни места, има доста хора без работа, които дори и временно може да започнат, докато се отвори нещо по добро за тях.
22 Анжелина ЖУЛИ 14.01.2014 | 13:17
И аз не мисля. А и да са я започнали е било временна заетост някаква...
21 Анжелина ЖУЛИ 14.01.2014 | 13:17
Малко е много ясно. Не знам просто, но безработицата си остава основен огромен проблем на страната и младите хора!!
20 Дива Самодива 14.01.2014 | 13:05
А бе на фона на над 200 хил безработни дали не са малко? мен ми се струва, че са нищо, още повече, че половината са за чистачи и миячи.
19 reni angelova 14.01.2014 | 13:04
Честно казано не мисля, че 250 хиляди са започнали работа. Ако беше така проблема с безработицата щеше поне малко да се усети, а той си остава голям за страната.
18 Дива Самодива 14.01.2014 | 13:04
Малко е. Безработните у нас, приближава 12,5 %, като миналата година беше около 11,4 %. Нещата не са никак добре, а това е като игла в купа сено.
17 Баба Пъша 14.01.2014 | 13:03
"11 550 са свободни работни места на трудовите борси" - Не са никак малко местата, но хора, които са се записали и чакат работа, сигурно са двойно или тройно повече .
16 Пламена Христова 14.01.2014 | 12:59
Така е права си, преди и при мен беше така, работех колкото да имам пари и да имам осигуровки, докато не си намерих сегашната работя от която съм много доволна. Трябва да се дава шанс на младите.
15 Старата Госпожа 14.01.2014 | 12:48
Като изключим програмите за младежка заетост, борсата в повечето случаи намира на хората ниско платени работи, които доста често не ги устройват и това е разбираемо .
14 Силвия Ганчева 14.01.2014 | 12:37
Добре е, но всичктие предполагам са за някаква неквалифизирана работна ръка. За съжаление у нас много млади специалисти си стоят без работа или работят нещо, което не желаят и не ги развива.
13 северно сияние 14.01.2014 | 12:27
Да наистина и аз се зачудих ако чете някой който не знае за какво става въпрос ще си каже ей това тази България много добре работата а защото толкова емигрират не се знае.
12 blue jasmine 14.01.2014 | 12:25
Много хора нямат работа и когато видят подходяща възможност веднага си подават документи но за въпросното място не са един или двама а над сто души. Конкуренцията е убийствена.
11 чичо съби 14.01.2014 | 12:14
Честно казано не виждам голям шанс за намиране на качествена и добре платена работа чрез борсите . Някой хора, които вече не знаят какво да правят, решават да инвестират в семеен дребен бизнес, на някои им потръгва , но на други не толкова . Дано проблемът с безработицата скоро бъде разрешен .
10 Katy Russeva 14.01.2014 | 12:05
Брей, как така изведнъж извадиха тази положителна статистика за безработицата - 250 хил. работни места са осигурени през изминалата година, сега пък толкова много свободни работни места...
9 mihaela angelova 14.01.2014 | 12:00
Нека да има свободни места , но и да се осигуряват различни длъжности , да не е само за вършене на черна работа .
8 нелепо съвпадение 14.01.2014 | 11:55
Интересни статистики.. Според мен за младежката безработица не е виновна само държавата, защото има хора със средно образование, които не искат да се хванат на каква да е работа и парите също не ги устройват в повечето случаи , аз съм на мнение , че има работа за всички, все пак трябва да се почне от някъде .
7 ekaterina tsoneva 14.01.2014 | 11:49
Свободни места и то какви , да си учил толкова много време и накрая да станеш някоя шивачка .
6 скапан сървър 14.01.2014 | 11:40
Съмнявам се, че са чак толкова много и че са читави местата.
5 Liubo Lilov 14.01.2014 | 11:28
Хубаво е, че има обявени свободни работни места на борсите, но само като си представя, че за едно работно място се кандидатират около 100човека и ми става ясно, че шансът повече българи да започнат работа у нас е минимален.
4 Рая Дочева 14.01.2014 | 11:27
Доста работни места са това .
3 Krist Novoselic 14.01.2014 | 11:27
Все пак така като гледам има не малко работни места в борсата , така , че ще е хубаво безработните млади хора да се регистрират, може да им излезе късмета с някоя оферта за работа .
2 Velislav Zdravkov 14.01.2014 | 11:20
За чистачи , шивачки , строители и тем подобни .
1 трендафил въжарски 14.01.2014 | 11:19
какви са местата обаче?

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.