Пиронкова започва срещу американка в Китай

Съперничка на Цвети ще е Бетани Матек-Сандс

по статията работи: iNews.bg | 18.09.2014 | 16:41
Пиронкова започва срещу американка в Китай
БТА/AP

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започва участието си на силния тенис турнир в Ухан (Китай) срещу представителката на САЩ Бетани Матек-Сандс.

Първата ни ракета е четвърта поставена в квалификациите на надпреварата, която е с награден фонд 2.44 милиона щатски долара. 

Досега Пиронкова и Бетани Матек-Сандс са се срещали само веднъж, а Цвети води на американката с 1-0 след победата си на турнира в Ню Хейвън през 2008 г. Тогава 27-годишната пловдивчанка (7:6(4), 0:6, 6:0)

Американката, която е с индиански произход, се завръща на корта след 7-месечно отсъствие заради контузия на гръбначните прешлени. Тя получи "уайлд кард" за участие в пресявките на турнира.

Ако отново успее да се справи със съпротивата на Матек-Сандс, 27-годишната пловдивчанка ще си гарантира чек за 3700 долара от наградния фонд и 20 точки за световната ранглиста, а в решаващ мач за влизане в основната схема ще спори с победителката от двубоя между Полона Херцог и Щефани Фьогеле.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Вечната музика /п/
  • 02:50 Туризъм.бг /п/
  • 03:20 Олтарите на България
  • 03:30 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Слънчеви пера тв филм /България,...
  • 07:00 Имало едно време...предметите...
  • Сега "Куийн и Слим" - криминален,...
  • 04:30 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:40 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • Сега "Анна" - с уч. на Саша Лус, Хелън...
  • 03:50 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 04:40 "Когато се появи любовта" - с уч....
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.