По Коледа стават чудеса

Ще има пари за коледните надбавки за пенсионерите

по статията работи: Мая Александрова | 11.11.2013 | 14:46

Приходите в бюджета за 2013 г. ще бъдат изпълнени и пари за коледни надбавки за пенсионерите ще има. Това потвърди пред журналисти зам.-министърът на финансите Людмила Петкова. Тя добави, че в момента се събират пари за недостига в НЗОК.

Людмила Петкова заяви още, че изоставането в приходната част през летните месеци се дължи на по-бързите темпове на възстановяване на ДДС и на други данъци, дължими на бизнеса.

Данните за октомври са обнадеждващи, каза Петкова, без да дава обаче точни данни за изпълнението на бюджета.

През периода юли-септември държавата е върнала на бизнеса около 1,7 млрд. лева ДДС. Само през септември на фирмите са върнати 577 лева ДДС.

През летните месеци на миналата година бизнесът е получавал от бюджета 430-480 лева ДДС месечно, посочи Петкова, цитирана от БТА.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


20 dancho danchev 11.11.2013 | 17:43
Не са кой знае колко като сума тези надбавки, но пак е някаква помощ за пенсионерите и се радвам, че са успели да им ги осигурят.
19 Romina Aleksandrova 11.11.2013 | 17:29
Добра новина за пенсионерите, които до последно ги държаха в напрежение, тя колко ли ще е символична и тази надбавка, та едва ли ще ги оправи горките хора, ама нейсе - популизъм.
18 Экатерина Карапетрова 11.11.2013 | 17:07
Да им е честито на пенсионерите ще могат да се порадват на някой и друг лев повече по случай празниците, благодарение на правителството, което естествено показва, че мисли за своя основен електорат.
17 кученцето пиджи 11.11.2013 | 16:50
"Ще има пари за коледните надбавки за пенсионерите" - Чудесна новина за всички пенсионери. Аз честно казано не очаква това да се случи, но ето, че вече е факт .
16 дрезгав глас 11.11.2013 | 16:34
Много радостна новина ! Наистина е хубаво, че в тези трудни времена все пак са отанали пари за добавки на българските пенсионери . Дано само да не са някъкви символични суми.
15 ваня иванова 11.11.2013 | 16:33
Това е добра новина за пенсионерите. Тези пари няма да ги оправят, но те и на малко ще се радват хорицата.
14 Лили Добромирова 11.11.2013 | 16:01
И, като е 50 лева, какво ще стане?! Ще си купят едно кисело мляко повече и толкоз!! Няма да ги оправи с нищо подобна надбавка !!
13 Lady Blossom 11.11.2013 | 16:00
Ех милите пенсионери! И те се радват горките, че при такива ниски пенсии всеки лев е добре дошъл. Но не се питат защо са им ниски пенсиите и кой иска това да е така, нали?
12 Анжелина ЖУЛИ 11.11.2013 | 15:59
"През периода юли-септември държавата е върнала на бизнеса около 1,7 млрд. лева ДДС. Само през септември на фирмите са върнати 577 лева ДДС." - Така е, това не го отричам, че бжинзеса беше пратен в 15 глуха от ГЕРБ и че беше задлъжнял много. Но не виждам как ще се подобри социалния ни статус занапред, с някакви еднократни допълнително помощи.
11 Ивелина Бобова 11.11.2013 | 15:59
Браво, надявам се да бъдат доволни и да не казват, че нищо не се прави за тях. Нека да се радват и да станат реалност добавките.
10 Лили Добромирова 11.11.2013 | 15:58
Оф, а бе Боже, тези социалисти не разбраха ли, че хората вече не се хващат на тази простотия с еднократното финансово подпомагане накрая на годината!?! Каква е тази глупост! И какво, като има - нима, това ще ни оправи в живота, или ще намали високите цени на стоките?!!
9 Ralica Hristova 11.11.2013 | 15:47
Една положителна вест за пенсионерите ;)
8 gospoja jeleva 11.11.2013 | 15:37
Стига добавката да не е 25 или 50 лв.,защото няма да усетят нищо и няма да бъдат много доволни. Преди 6 годни беше 150 лв. най-голямата за която знам.
7 Poli Geerhart 11.11.2013 | 15:24
Една положителна новина за горките пенсионери, малко и те да усетят празника, да посрещнат внуците и децата си подобаващо, а не да се срамуват.
6 Jana Kirova 11.11.2013 | 15:18
Това е добра новина, дано да са в размер на поне 50лв, че пенсионерите да могат да посрещнат празниците подобаващо и да зарадват внуците си:)
5 gospoja jeleva 11.11.2013 | 15:05
Със сигурност ще бъдат доволни, но в тази държава не са само те. След като ще дават да дадат и на безработни, деца, социално слаби, сираци.
4 мили ванили 11.11.2013 | 15:00
Браво,нека дадат на хората някой лев,не че ще забогатеят,но поне да си купят нещичко за празника.
3 Krum Tonev 11.11.2013 | 15:00
ТОва е хубаво ще могат по-спокойно да посрещнат празниците, а и внуците като се изсипят на гости ще ги почерпят спокойно и ще са щастливи :)
2 evelin mincheva 11.11.2013 | 15:00
"Ще има пари за коледните надбавки за пенсионерите" - те тези надбавки няма да са кой знае колко големи. С това заглавие излиза че все едно се подигравате на хората.
1 Ruslana Hristova 11.11.2013 | 14:54
нека да им дадат на хората ;)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.