Турският министър-председател и водената от него делегация ще бъдат посрещнати на летището от премиера Бойко Борисов и зам.-министъра на външните работи Константин Димитров.
Двамата министър-председатели ще имат разговор "на четири очи" в сградата на Министерския съвет. Предвидени са пленарни разговори между делегациите и съвместна пресконференция на премиерите на двете държави в Гранитната зала на МС.
След изявленията премиерът Бойко Борисов ще даде обяд в чест на министър-председателя на Турция Реджеп Тайип Ердоган.