България и Япония ще насърчават бизнес контактите между малките и средни предприятия. Проектът за разбирателство между двете страни бе одобрен на днешното заседание на кабинета.
В меморандума е предвидено партньорство между институциите за осигуряване на реални възможности за разширяване на бизнес отношенията между компаниите.
Страните поемат задължения за обмен на информация, свързана с търговията, възможностите за инвестиране, политиката и мерките, предприети от всяко от двете правителства за насърчаване интернационализацията на фирмите.