Реал докосва 32-ата титла след 3:0 над Севиля

Кристиано Роналдо вкара 43-ия си гол за сезона и изведе Мадрид до победата

по статията работи: Даниел Любомиров | 29.04.2012 | 14:44

Кристиано Роналдо вкара първия гол за Реал Мадрид при комфортната победа с 3:0 над Севиля в ранния мач от неделната програма на 36-ия кръг в Примера дивисион.

Така португалската суперзвезда на "белия балет" вече има 43 гола за сезона и увеличи преднината си на върха сред голмайсторите спрямо Лео Меси, който е с 41 попадения. Освен това Роналдо вече има 109 гола в 98 мача с екипа на "кралския клуб" и се нареди на 10-то място в историята на Мадрид, задминавайки Пахино (108).

Освен това Реал вече има 112 попадения в Примера дивисион и продължава да надгражда над рекорда си за най-много реализирани голове в един сезон, като до края на шампионата остават още три кръга – един от тях ще бъде междинен, защото е отложеният 20-ти.

Карим Бензема вкара два бързи гола в 48-ата и 52-ата минута, за да затвърди успеха на "белия балет" над Севиля, като гостите изтърваха три чисти положения преди почивката, но през втората част не затрудниха сериозно бранителите на "кралския клуб".

Реал Мадрид е само на победа от 32-ата си шампионска титла, но следващият мач от програмата на Примера е изключително тежък – гостуване в "Катедралата" на баските Атлетик Билбао.

"Белия балет" е лидер в класирането с 91 точки и временно води с 10 пред втория Барселона, който днес от 22:30 часа гостува на Райо Вайекано. При положение, че каталунците загубят срещата, ще коронясат големия си съперник още тази вечер.

През първото полувреме на "Бернабеу" зрителите получиха достатъчно голяма порция емоции, с които да оправдаят ранното си присъствие на трибуните за срещата. Въпреки необичайния ранен час за футбол, двата тима излязоха на игрището с богата колекция от интересни отигравания, която представиха на зрителите.

В 15-ата минута Роналдо вкара 43-ия си гол за сезона и рекорден 110-ти за Мадрид в Примера дивисион. Карим Бензема се впусна в предни позиции и когато стигна наказателното поле, подаде вляво за Кристиано, който нагласи топката на десния си крак и с изстрел по диагонала я прати неспасяемо в ъгъла – 1:0.

Този момент отключи спектакъла и атракцията на "Бенабеу", защото оттам нататък и двата тима започнаха да редуват опасни атаки, които водеха до чисти голови положения. Само за 5 минути Севиля изтърва 3 чисти ситуации за гол – първо в 25-ата Троховски спечели топката и моментално намери Хесус Навас вдясно. Последва центриране в наказателното поле за непокрития Хосе Рейес, който обаче стреля прекалено слабо и не затрудни Касияс.

Рейес се реваншира за пропуска си 120 секунди по-късно, когато с прекрасен пас предостави кълбото на Навас, който от границата на пеналтерията овладя, но стреля високо над вратата, въпреки че бе очи в очи с вратаря на Реал.

Най-големият пропуск вероятно обаче бе на Алваро Негредо, който бе намерен от Навас в предни позиции и изскочи сам срещу Касияс. Стражът на домакините излезе напред, а нападателят на Севиля пробва технично да го прехвърли, но топката кацна на горната страна на мрежата.

В 37-ата минута Мадрид отговори подобаващо, като Фасио вдигна високо крака си и застраши здравето на Роналдо, който опитваше удар с глава. Реферът отсъди непряк свободен удар в пеналтерията на Севиля, а Кристиано нацели гредата с мощния си удар по земя.

До края на полувремето "белия балет" на няколко пъти нахлу в наказателното поле на гостите с числено предимство, но първо Бензема стреля разочароващо над вратата, а Роналдо не намери целта с техничен изстрел с пета.

Втората част започна отлично за домакините, които много бързо елиминираха интригата – в 48-ата минута Анхел Ди Мария поведе топката по десния фланг и центрира остро в пеналтерията, а Коке направи несполучливо изчистване. Бранителят игра с кълбото, но само за да го отклони в крака на Бензема, след което то се оплете в мрежата за 2:0.

4 минути по-късно отново френският нападател се разписа, като този път Рейес загуби топката и позволи на Серхио Рамос да направи пробив по десния фланг, след което центрира на далечната греда. Бензема ефектно плонжира и с глава засече кълбото за 3:0.

Въпреки че до края на срещата оставаше повече от половин час, "белия балет" значително намали темпото и не търсеше толкова скоростта в атака. Гостите от Севиля пък не смятаха, че имат възможността да се противопоставят на лидера в класирането и не затрудняваха особено защитниците в бяло.