Пръскане срещу комари започна от вчера в общините Лом и Вълчедръм, съобщиха от двете администрации.
През следващите шест дни ще бъдат обработени 9500 декара в община Лом и 6000 декара в община Вълчедръм, съобщава БТА.
Ще се пръска с препаратите цитрол и димилин, които са пестициди за унищожаване на вредители в посевите.
Пръскането ще е наземно и няма да се използват самолети, уточниха от администрациите.
За борбата с комарите през тази година държавата отпуска общо 48 000 лева на Лом и Вълчедръм, съобщиха от Областната управа в Монтана.