В община Лом пръскат срещу комари

Ще се пръска с препаратите цитрол и димилин

по статията работи: Елена Коцева | 29.06.2011 | 10:02
Повече за:

Пръскане срещу комари започна от вчера в общините Лом и Вълчедръм, съобщиха от двете администрации.

През следващите шест дни ще бъдат обработени 9500 декара в община Лом и 6000 декара в община Вълчедръм, съобщава БТА.

Ще се пръска с препаратите цитрол и димилин, които са пестициди за унищожаване на вредители в посевите.

Пръскането ще е наземно и няма да се използват самолети, уточниха от администрациите.

За борбата с комарите през тази година държавата отпуска общо 48 000 лева на Лом и Вълчедръм, съобщиха от Областната управа в Монтана.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.