Град Карнобат отбелязва своя празник на 26 септември - Успение на св. апостол и евангелист Йоан Богослов.
Православният храм в град Карнобат е посветен на този апостол на любовта и велик девственик. Издигнат е преди 130 години.
Оттогава и до ега светият апостол е небесен закрилник на града и обединител на православните християни. Общината организира празнична програма на този ден.
Празникът на Карнобат бе официално открит на площад "Трети март” с танцови и певчески състави от народно читалище "Димитър Полянов”.
Православните християни са избрали този ден, когато църквата чества Успението на св. апостол и евантелист Йоан Богослов. Сливенският митрополит Иоаникий отслужи Света литургия.