Отново грипна епидемия в Монтана

Препоръчано е личните лекари да преглеждат по домовете

по статията работи: Елена Коцева | 24.02.2011 | 14:30

В Монтана отново е обявена гипна епидемия, съобщиха от Регионалната здравна инспекция.

През последните дни рязко се е увеличил броят на болните от грип и остри респираторни заболявания - 372 на 10 000 души население.

Новият вирус поразява най-много малките деца - от бебета до 4-годишна възраст.

Мерките за ограничаване на разпространението на болестта включват прекратяване на плановите операции, профилактичните прегледи и имунизациите.

На личните лекари е препоръчано да преглеждат болните по домовете им.

Болниците трябва да осигурят допълнително легла за пациенти, получили усложнения от грипа.

На този етап детските градини и учебните заведения няма да бъдат затваряни. Това ще стане, ако броят на отсъстващите деца и ученици надмине 30 процента от общия им брой.

Това е втора грипна епидемия в Монтана. Първата бе обявена и премина през януари месец.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.