Стотици бургазлии няма да могат да се пенсионират или ще бъдат ощетени с ниска пенсия след пожар в НОИ-Бургас, разкри репортаж на Нова телевизия.
Макар че инцидентът на 22 юли 2015-а е незначителен, при него изгарят стотици документи за пенсии - в регионалното НОИ се съхраняват документите на хиляди служители на вече несъществуващи предприятия.
А без тези тези документи те не могат да се пенсионират. Вероятно ощетени ще бъдат над 300 души от около 20 предприятия.
Иван Турманов - бивш автокранист в отдавна закрито предприятие, е завел дело по случая, ако той успее, ще успеят и останалите бургазлии.