Шизофреник-наркоман уби баща си в Шуменско

Престъпникът е разбил главата на родителя си

по статията работи: iNews | 25.10.2023 | 19:00
Шизофреник-наркоман уби баща си в Шуменско
pixabay.com

35-годишен мъж е задържан за убийството на баща си, извършено с особена жестокост в шуменското село Зайчино ореше, съобщиха от МВР. 71-годишната жертва е открита мъртва в пристройка, сред разпилени електроуреди и различни други вещи и предмети. Установено е, че смъртта му е настъпила в резултат на множество удари по главата и тялото.

Сигналът за престъплението е подала 64-годишната му съпруга, която казала, че е притеснена, тъй като не отговаря на телефонните ѝ обаждания. Като съпричастен към извършеното деяние е установен и задържан синът на жертвата - 35-годишен мъж от Нови пазар.

Има данни, че задържаният страда от параноидна шизофрения с биполярно разстройство. След като му бъде повдигнато обвинение, ще бъде настанен в психиатрично заведение за изследване, където може да остане не повече от 60 дни. Ако се съберат доказателства, че той не разбира значението на действията си, делото ще бъде прекратено и мъжът ще бъде изпратен в специализирано заведение.

Мъжът е известен на полицията с извършени от него кражби. Задържан е и за шофиране под въздействието на наркотици и притежание на дрога.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.