Масови протести в Сирия

20 000 души излязоха по улиците на сирийския град Хомс

по статията работи: Филипа Тодева | 27.12.2011 | 17:06

Поредни масови протести в Сирия. Близо 20 000 души излязоха по улиците на сирийския град Хомс, съобщават световните информационни агенции, цитирани от БТА. В момента в града има наблюдатели на Арабската лига, които са започнали обиколка за запознаване със ситуацията, предаде Reuters, като се позова на активисти.

Наблюдателите са пристигнали в Хомс, за да установят дали правителството изпълнява плана за спиране на насилственото потушаване на антиправителствените демонстрации. Според телевизия Дуния те са се срещнали с местния губернатор ден, след като в Хомс бяха убити най-малко 34 души.По информация на държавната осведомителна агенция САНА силите за сигурност са убили няколко членове на "въоръжена терористична група", които се опитали да влязат от Турция в 

Сирия. Властите са иззели оръжия, боеприпаси, военни униформи, комуникационна апаратура и фалшиви документи за самоличност. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 Цвете Жекова 28.12.2011 | 17:26
Медиите доста изопачават обстановката в Сирия. Прави ми впечатление, че новините се разпространяват от американски или британски информационни медии, а не от сирийски, за да може по-важните факти и събития да остават в сянка
2 Златка Стоева 28.12.2011 | 17:21
Нали се разбра кой стои зад всичко - либийската групировка Ал-Кайда е била подтиквана от не кой да е, а от ООН да създава и поддържа хаоса в Сирия. В същото време ООН и Хилари Клинтън изпращат "тайно" оръжия на бутовниците, за да атакуват полицията и военните.
1 Данчо Георгиев 28.12.2011 | 13:24
Дошли били наблюдатели за да видят, дали терорът срещу жителите на Сирия е приключил. Ами нали в крайна сметка тия хора ще си заминат и после всичко ще бъде както преди - невинни протестиращи срещу режима на Башар Асад ще бъдат обстрелвани с танкове, все едно са кръвни врагове на държавата, а не нейни жители.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.