4,5 по Рихтер разлюля отново Италия

Епицентърът на земетресението е на 5 км от Равена

по статията работи: Кремена Бедерева | 06.06.2012 | 10:26

Рано тази сутрин Италия отново бе разлюляна от нов трус. Земетресение с магнитуд 4,5 по скалата на Рихтер е регистрирано край Равена.

Според италианската преса трусът е усетен в почти цялата страна.

Епицентърът на земетресението е на 5 км от Равена и на близо 300 км от Милано, показва справка на Европейския сеизмологичен център.

Засега няма данни за материални щети или за жертви.

iNews припомня, че щетите от зачестилите земетресения в северната италианска област Емилия-Романя се изчисляват приблизително на 5 млрд. евро.

Според оценки на местни експерти пълното възстановяване на пострадалите райони ще отнеме години.  

Като цяло в резултат на двете серии земетресения от 20 и 29 май в района на град Модена загинаха 24 души, а 14 хил. души останаха без покрив. Около 13% от пострадалите са възрастни хора, които се нуждаят от постоянни грижи и помощ. 

Разрушени са много предприятия, а други са затворени от съображения за сигурност.  

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


28 Живко Стоянов 06.06.2012 | 14:36
Пък ако изпъшка Везувий-жална им /ни/майка
27 нелепо съвпадение 06.06.2012 | 13:34
Добре е поне, че нас остави на мира на този етап...
26 нелепо съвпадение 06.06.2012 | 13:32
Да, ама уплахата на хората е нещо непреодолимо на този етап.
25 нелепо съвпадение 06.06.2012 | 13:30
Тия италианци им разказа играта това земетресение обаче...
24 lilqna terzieva 06.06.2012 | 12:00
Много неприятно ... дано да престанат вече тези земетресения
23 мая анкова 06.06.2012 | 11:18
там се движи нещо
22 мая анкова 06.06.2012 | 11:18
пак ли бе
21 Станислава Ангелова 06.06.2012 | 11:08
Въпреки еднаквият магнитут, земетресенията в България и Италия са различни. Различни са им механизмите. В България смятат, че земетресението от 5.8 е станало плавно. Смятат го за феноменално по своите характеристики. Затова и резултатите са различни.
20 Silvyia Dimitrova 06.06.2012 | 11:00
Руска работа :) Така е строено, че няма събаряне.
19 milen doktorov 06.06.2012 | 10:50
дано да си прав
18 milen doktorov 06.06.2012 | 10:50
няма да се успокои скоро там
17 Лола Стефанова 06.06.2012 | 10:50
Ама пък целият полуостров се люлелее.
16 Миро Т 06.06.2012 | 10:44
А защо се сърди?
15 Alexander Porsche 06.06.2012 | 10:43
Жалко наистина.
14 david copperfield 06.06.2012 | 10:43
13 Миро Т 06.06.2012 | 10:43
У нас вече се укроти.
12 Alexander Porsche 06.06.2012 | 10:43
Важното е, че намалява силата на трусовете.
11 david copperfield 06.06.2012 | 10:42
Страшна работа.
10 Stoil Tzitzelkov 06.06.2012 | 10:41
просто на 'запад' има традиций и стари сгради.. тук взривихме мавзолея.. и повечето сгради са от комунистическия период.. кво да ти кажа.. :) грозни. но здрави
9 pawel zdravia 06.06.2012 | 10:36
Италианците ги удря 5.8 по рихтер и следват щети за 5млрд. евро...В България ни удря земетресение със същия магнитут и щетите са минимални,да не кажа никакви.Незнам как се строят сградите на запад,ноо..
8 connie balony 06.06.2012 | 10:36
Земята иска да погълне красотата и само тя да й се радва.
7 Dimi Spiridonov 06.06.2012 | 10:34
Жалко за опустошените им сгради, които доскоро са били туристически атракции, а сега голи руини.
6 tatqna ivancheva 06.06.2012 | 10:31
5 Стоичко Христов 06.06.2012 | 10:30
Цццц, не ги остави на мира там.
4 луда гъба 06.06.2012 | 10:28
Земята е сърдита
3 луда гъба 06.06.2012 | 10:28
Ехееее,какво им дойде и на тези хора до главата..
2 Митридат Египетски 06.06.2012 | 10:27
а ние тука омрънкахме света
1 Митридат Египетски 06.06.2012 | 10:27
тия ги тресе яко, какво става бе

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.