58 млн. деца по света тънат в мрак

250 млн. подрастващи по света не могат да четат и пишат

по статията работи: Христина Рафаилова | 13.01.2015 | 18:00
58 млн. деца по света тънат в мрак
Личен архив Maneesh Sethi
Повече за:

58 млн. деца по света тънат в мрак поради липсата на достъп до образование. Това стана ясно от думите на генералния секретар на ЮНЕСКО Ирина Бокова.

Тя уточни, че 58 млн. е броят на подрастващите, които остават извън училищната система.

Много от малките са жертва и на лошото качество на образованието. 250 млн. деца остават неграмотни, като не могат да четат и пишат именно поради тази причина.  Голяма част от тях са момичета, добави Бокова. 

"Това е криза, криза на образованието, на развитието и на мира”, заяви генералният 

По думите на Бокова тази криза подкопава социалното състояние на обществата и е нарушение на основни права на човека. 

 Тя отбеляза също, че ЮНЕСКО подпомага деца, които се намират в конфликтни ситуации, и посочи

Сирия, Ирак и Южен Судан. При тези конфликти милиони деца не могат да посещават училище. Бедността, социалното и религиозното различие също са сред основните фактори, които държат подрастващите извън класната стая. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.