Световната новинарска агенция Associated Press обвини Министерството на правосъдието в САЩ в подслушване на журналистите, пише New York Times.
Според информацията федерални следователи тайно са записвали репортери и редактори от медията. Това AP определи като сериозна намеса в регламентираните от конституцията права за събиране и съобщаване на информацията.
Президентът на агенцията Гари Прут определи подслушването като безпрецедентна намеса.
Получени са записи на повече от 20 телефонни линии, като са подслушани дори и личните телефони на някои от журналистите.
До този момент никой не е обяснил каква е причината за подслушването, нито дали са подслушвани само журналисти от АП.