Берлин: Тръмп дестабилизира света

Политиката му поставя под съмнение световния ред, казва Зигмар Габриел

по статията работи: iNews.bg | 10.11.2017 | 10:47

Политиката на американския президент Доналд Тръмп поражда "огромна нестабилност" в света. Това заяви германският външен министър Зигмар Габриел по телевизия ZDF. Той упрекна Тръмп в отсъствието на важна външнополитическа програма, която "би отговорила на американските политически традиции, формирани след Втората световна война" и в подчиняването на външната политика на САЩ на вътрешните интереси на страната.

Тръмп гради двустранни отношения с всяка страните поотделно, "сключва временни сделки" и забравя за формирания световен ред, казва първият дипломат на Берлин, предаде БГНЕС. Според него САЩ са готови да се съобразят с правилата, създадени в света, само в отношенията с тези, които според Тръмп това е целесъобразно. Габриел посочва, че всичко това създава "огромна нестабилност" в света.

Според ръководителя на германското външно министерство САЩ поставят под въпрос самото съществуване на "формирания от самите тях либерален световен ред", а задачата за поддържането му изцяло пада върху рамената на Европа. Сами европейските страни не могат да се справят, уверен е министърът.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.