Българска Фалун Дафа Асоциация се присъединява към Фалун Дафа асоциации от други държави по света и апелира за спешно и независимо международно разследване на китайските трудови лагери и затвори. Има твърдения, че там отнемат насилствено органи от живи практикуващи китайската система за подобряване на духа и тялото Фалун Гонг (позната още като Фалун Дафа), които умират в процеса на отнемане на органите им.
Както по цял свят, така и в България, апелът е отправен към всички институции, правителство и медии. От Фалун Дафа България апелират те да поискат от ръководството на Китайската комунистическа партия (ККП) да позволи да се направи независимо разследване в трудовите ѝ лагери, затвори и свързаните с тях учреждения.
Медийни репортажи за неотдавнашното съдебно дело срещу убийството на Нийл Хейууд от съпругата на висшестоящия китайски партиец Бо Силай, Гу Кайлай, разкриха истинската причина за смъртта на Хейууд: участие в отнемането на органи от практикуващи Фалун Гонг и износа на мъртви тела с цел показването им в изложби, твърдят от Фалун Гонг. ККП организира зрелищно съдебно дело, но прикри истината.
През март 2006 г. The Epoch Times съобщи за отнемането на органи от практикуващи Фалун Гонг в Китай. Тя разясни за практиката на кръвни тестове и изследвания, на които са били подложени практикуващите Фалун Гонг в затвори и трудови лагери в Китай. Отнемането на органи от практикуващите започва малко след началото на преследването практиката в Китай през 1999 г., твърдят от Фалун Гонг.
Двама канадски експерти – Дейвид Килгор, бивш канадски държавен секретар за Азиатско-Тихоокеански регион и правозащитният адвокат Дейвид Матас, разследваха твърденията за отнемане на органи и публикуваха доклада "Кървава реколта" през юли 2006 г. Дейвид Килгор беше в България, за да представи доклада лично. Според документа, през периода 2000 – 2005 г. са извършени 41 500 трансплантации в Китай, чиито най-вероятни донори са практикуващи Фалун Гонг.
Двама специални рапортьори на ООН през 2008 г. отправиха многократни искания към китайското правителство да даде изчерпателни обяснения за обвиненията в насилствено отнемане на органи от практикуващи Фалун Гонг и за внезапното увеличение на трансплантации на органи след 2000 г. в Китай. Комунистическият режим неколкократно отрича твърденията за отнемане на органи.
Доклад на ООН от 2006 г. на бившия специален рапортьор на ООН за изтезанията Манфред Новак стига до заключението, че "в китайските затвори редовно се извършват мъчения, а 66% от предполагаемите случаи на изтезания в Китай са на привърженици на Фалун Гонг".
В годишния доклад на международната неправителствена организация Amnesty International за 2012 г. се казва: "Китайските власти продължават да провеждат национална, системна и насилствена кампания срещу Фалун Гонг".
Преследването на Фалун Гонг започва през юли 1999 г. ККП, и по-специално бившият лидер Цзян Цзъмин, вижда Фалун Гонг като заплаха за монопола на идеологическата си власт над Китай в края на 90-те години на миналия век. През 1999 г. ККП преброява 70–100 милиона практикуващи Фалун Гонг. Но движението не е политическо и следва принципите истинност, доброта, търпение, издигайки се отвъд расови, национални и културни граници; насилието не се приема.
Класифицирана информация на Бюрото за обществена сигурност в Китай разкрива, че до края на април 2001 г., по-малко от две години след забраната на практиката от ККП, е имало приблизително 830 000 ареста на последователи на Фалун Гонг само в Пекин.
Броят на трансплантации на органи, извършени в Китай, е огромен. Според China Daily броят им достигнал 20 000 през 2005 г. Такъв голям брой операции предполага солидно снабдяване с органи. Откъде има такова огромно количество налични органи и кои са донорите, питат от Фалун Гонг.