В Турция задържаха микробус с 3 тона експлозиви

След преследване с полицията шофьорът и пътниците са успели да избягат

по статията работи: iNews.bg | 13.04.2016 | 11:14
В Турция задържаха микробус с 3 тона експлозиви

Турската полиция е задържала в окръг Мардин /Източна Турция/ микробус, натоварен с 3 тона експлозиви, пише в."Хюриет", цитиран от БНТ. Установено е, че експлозивите са подготвени от Кюрдската работническа партия, съобщава БНТ.

Шофьорът на микробуса се опитал да избяга и полицаите предприели преследване, по време на което стреляли по гумите на микробуса. Той продължил да се движи още известно време със спукана гума, след което намиращите се в него го изоставили на кръстовище и успели да избягат.

При проверката на изоставения микробус в него били намерени близо 3 тона експлозиви. Полицията е предприела операция в града за залавяне на избягалите терористи.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.