Гърция стачкува, отложете пътуването!

Протестът ще продължи 24 часа, всички синдикати са на улицата

по статията работи: Филипа Тодева | 13.06.2013 | 12:31

Министерството на външните предупреди българите, планиращи да пътуват до Гърция и тези, които вече са там, да избягват централните части на гръцката столица.

Причината е националната стачка, която бе обявена днес в южната ни съседка. От съображения за безопасност е добре да се избягват и други места с по-голямо струпване на протестиращи граждани.

Двата големи синдиката на Гърция – на работещите в частния (ГСЕЕ) и държавния сектор (АДЕДИ), както и синдикалната организация на ГКП – ПАМЕ са заявили, че протестните действия ще продължат 24 часа.

Стачката е в знак на солидарност с работещите в гръцката обществена радио-телевизионна компания ЕРТ, която бе закрита на 11 юни т.г. и се предвижда да бъде създадена отново през септември, но с променена концепция и структура и много с по-малко служители.

Освен спирането на работа, традиционно, стачните действия в страната се съпътстват с митинги, най-често в идеалния център на Атина, което максимално затруднява движението и извършването на нормални активности от страна на населението.

24-часова стачка са обявили и лекарите, които са на подчинение на Националната здравна служба. В периода 15:00 – 17:00 часа ще стачкуват и служителите в РВД. Редица други браншови синдикални организации също са заявили намерението си за стачка, включително артисти, градски транспорт, туристически автобуси и др. Отменени са и изпити във ВУЗ-овете.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


28 Красимира Тачева 13.06.2013 | 16:21
Наистина е е добра идея да се пътува сега нито в Турция, нито в Гърция!
27 raliza gospodinova 13.06.2013 | 16:11
Поне в това отношение гърците съм ги признала, че си търсят правата и не мълчат.
26 lou reed 13.06.2013 | 16:10
Наистина не завиждам на хората, които не са могли да отменят плановете си за почивка!
25 Marieta Jeleva 13.06.2013 | 15:52
Това лято и без това мислех да я прескоча.
24 dancho danchev 13.06.2013 | 15:08
На който не му е наложително нека да отложи пътуването си, дано да няма инциденти при тази стачка в Гърция.
23 Летящият Честмир 13.06.2013 | 14:47
22 Летящият Честмир 13.06.2013 | 14:47
късно е, идва уикенда
21 Бони бон 13.06.2013 | 14:35
Не е от това, протеста е заради закриването на държавната им телевизия.
20 crazy fish 13.06.2013 | 14:34
И ние се отказахме от почивка в Турция заради протестите. Няма как.
19 Lady Blossom 13.06.2013 | 14:33
Ахаха няма начин, защото нямаме подобни добри условия, които има при тях.
18 Бони бон 13.06.2013 | 14:33
Ако са мирни, ама може да са мирни засега, а после вече да ескалират нещата.
17 crazy fish 13.06.2013 | 14:32
Усещам ирония в коментара ти:) Нали си навсякъде и по всяко време:)
16 Lady Blossom 13.06.2013 | 14:32
Те заради закриването на националната им държавна телевизия. тука, ако това се случи, никой няма да го е еня...
15 Бони бон 13.06.2013 | 14:28
Нека има стачки, щом хората не са доволни. Само ние мълчим и търпим!
14 crazy fish 13.06.2013 | 14:27
То вече никъде да не ходиш братче, само тука да си седиш. В Турция няма да се ходи, сега и в Гърция!
13 Lady Blossom 13.06.2013 | 14:27
Няма лошо, само ние мълчим и търпим!
12 Полицейска палка 13.06.2013 | 14:20
е, недей пожелава на никой да фалира
11 Полицейска палка 13.06.2013 | 14:19
няма как , хората са си платили вече
10 anytime anywhere 13.06.2013 | 14:02
слава богу погледнах ди графика и не ми се очертават скоро пътувания до тази страна. направо мога да въздъхна с облекчение
9 Emily Reed 13.06.2013 | 14:02
И там нещата никак не вървят на добре, по-добре да бяха фалирали, щяха да си спестят мъките и нямаше да има нужда да ликвидират толкова много свои харчове и то заради грешките на политиците си.
8 мистър питкин 13.06.2013 | 14:00
От това може да спечели само българския туризъм. Ако поне половината, които са мислели да почиват в двете държави, се пренасочат към нашето Черноморие, би било страхотно.
7 Митридат Египетски 13.06.2013 | 13:56
гърците си търсят правата, не са като нас
6 Viktor Ivanov 13.06.2013 | 13:36
В Гърция стачкуват, в Турция стачкуват, а идва летния сезон, по-рано днес четох, че в Турция са намалили цените на хотелите, загубиха си туристите с тези стачки.
5 Krist Novoselic 13.06.2013 | 13:29
Протестът ще продължи 24 часа, всички синдикати са на улицата - хората продължавата да са недоволни от цялостното управление на държавата, но няма как, Гърция вече е поела по един определен път и няма връщане назад.
4 криворазбрана цивилизация 13.06.2013 | 13:27
съдраха се от протести и там,така се прави,ние викахме 5 дена и мирясахме.
3 крива вежда 13.06.2013 | 13:18
И през ум не ми е минавало да пътувам към Гърция. То както е тръгнало и към Турция не мога да отида да пътувам, защото пак се получава така, че размириците там продължават.
2 трендафил въжарски 13.06.2013 | 13:00
това не е добре, мисля да пътувам
1 гражданската квота 13.06.2013 | 12:42
Ако протестите са мирни, не виждам причина да не се отиде в Атина. Проблема ще е само с транспорта.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.