И „младият“ Кастро се оттегля от управлението на Куба

Раул ще напусне президентския пост след 4 месеца, ще има избори за нов държавен глава

по статията работи: iNews.bg | 22.12.2017 | 10:53

Кубинският президент Раул Кастро ще се оттегли от заемания пост след около 4 мееца. Това ще стане през април 2018 г. - веднага след общите изборите същия месец, на които ще бъде избран негов наследник. Това стана ясно от днешното гласуване в кубинския парламент, предаде БГНЕС.

Вотът отхвърли предложението за провеждане на общите изори в края на февруари заради необходимостта от окончателното справяне с последиците от урагана, ударил Куба през септември. Сега изборите ще се проведат на 19 април. На свой ред 86-годишният Раул Кастро ще предаде властта на избрания президент.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.