Излагация на поклонението на Мандела!

Неизвестен никому се правеше, че превежда на езика на глухите

по статията работи: Цанка Донкова | 12.12.2013 | 12:56

Стотици хора станаха свидетели на огромната излагация, която се разигра на поклонението на Нелсън Мандела. По време на службата жестомимичният превод се оказал фалшив.

Човекът, който трябвало да превежда, се оказал с шизофрения. Именно заради негов пристъп всички знаци, които той възпроизвел, били измислени и не значели нищо. Така стотици глухи не успели да разберат и дума от това, което се казва.

Вече са предявени обвинения към човека, отговорен за превода. Той бе обвинен в измама.

Вижте какво казва обвиняемият и видео от поклонението в Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


14 г-жа Тенджеркова 12.12.2013 | 16:06
Голям гаф, но как хората, които са избирали персонала са допуснали такова нещо. Някой не го ли е тествал, не се ли доверят на определени специалисти.
13 gergana dimova 12.12.2013 | 15:50
Вярно е, че много хора са го гледали, но той е бил болен и може наистина точно тогава да е получил пристъп.
12 Milata Mila 12.12.2013 | 15:13
Според мен не е бил много наред, иначе няма никаква логика.
11 viktor viktorov 12.12.2013 | 15:03
Ами той като е бил луд човека каквото и да го наказват все тая, но че това си е гаф определено е така.
10 Пламена Христова 12.12.2013 | 14:23
Много е неприятно това, което се е получило, надявам се, че няма да го накажат след като е имал психични проблеми и може би не е осъзнавал какво е правел. Той не е виновен в този случай.
9 Теодора Динева 12.12.2013 | 13:49
Наистина стана голям гаф.
8 bella donna 12.12.2013 | 13:43
Това поклонение май никой от "важните клечки" не го уважи като трябва. Обама и Камерън се скъсаха да се снимат и да си разменят шеги все едно са отишли на цирк.
7 Janeta Ivanova 12.12.2013 | 13:35
Какво да прави човекът като е болен, той не е виновен за това, но не е трябвало да приема да прави превода, след кат има психични отклонения.
6 Ivelina Chervenkova 12.12.2013 | 13:18
Точно, много си прав, един вид това може да се приеме като много голяма подигравка и обида, предполагам, че няма да го оставят безнаказан, заради това което е направил.
5 властен олигарх 12.12.2013 | 13:03
Трябвало е да подберат по-внимателно човека, който ще жестикулира пред камерата, за да могат глухите хора да разберат за какво иде реч в изказванията.
4 David Hayemaker 12.12.2013 | 13:02
"Вече са предявени обвинения към човека, отговорен за превода. Той бе обвинен в измама." - Нормално. Все пак е оставил стотици хора в невидение какво точно се казва по телевизията. Уникален е този език и той се е подиграл с него, а с хората...
3 известна личност 12.12.2013 | 13:01
Да си вземе поука този човек и нека занапред не се показва повече. Това наистина е много долна постъпка, което е направил. Какво е очаквал, че ще се случи?
2 david copperfield 12.12.2013 | 13:00
Общо взето си е правел каквото иска, което е много жалко, защото телевизия са гледали и доста глухи хора, което са разчитали именно на жестовете, за да разберат кой какво казва...
1 трендафил въжарски 12.12.2013 | 12:59
ее, ами откъде да го знаят хората сега

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.