Испанският телекомуникационен гигант Telefonica представи рекордна печалба от 10.17 милиарда евро за 2010 година. Въпреки че годината беше трудна за родната Испания, добрият ръст на компанията в останалата част на Европа и Латинска Америка донесе на Telefonica ръст в печалбата от 30.8 %.
Приходите на телекома са скочили със 7.1% през изминалата година до 60.7 милиарда евро благодарение на новите клиенти за годината и това, че много от потребителите на нейните услуги са преминали на смартфони.
Telefonica е втората в Европа телекомуникационна компанията след британската Vodafone.
В Испания, която се бори с тежка безработица, приходите на мобилния оператор са спаднали с 5% до 18.71 милиарда евро. Но в останалата част на Европа, приходите на Telefonica са се увеличили с 12.7% през 2010 година до 15.25 милиарда евро.
В бързо растящия пазар на Латинска Америка приходите на компания също са направили рязък скок от 13.3% до 26 милиарда евро. 42.7% от приходите на испанския телеком в региона за 2010 година идват от Бразилия.