Истерия в Кипър – фалшиви оставки и протести

Председателят на парламента призова депутатите да кажат "не на шантажа" и да гласуват против спасителния план

по статията работи: Филипа Тодева | 19.03.2013 | 20:37
Истерия в Кипър – фалшиви оставки и протести
БТА/AP

Председателят на кипърския парламент призова депутатите, събрали се тази вечер на заседание, за да гласуват непопулярен спасителен план, договорен с ЕС, да кажат "не на шантажа", предаде БТА.

Янакис Омиру от социалдемократическата партия ЕДЕК определи данъка върху банковите депозити като посегателство.

Междувременно медиите в Никозия започнаха спор, дали финансовия министър Михалис Сарис, е подал оставка или не.

Според вестник "Филелефтерос" Сарис, който, който днес отпътува за Москва за разговори с руския си колега Антон Силуанов във връзка с кипърската криза, ще подаде оставка, след като се завърне на острова.

Reuters пък твърди, че самият Сарис е опровергал информацията.

Парламентът на Кипър се събра тази вечер, за да гласува законопроект за облагане на банковите депозити - изискване към страната, за да получи международна финансова помощ от  Еврозоната и Международния валутен фонд.

Партията на кипърския президент Никос Анастасиадис ще се въздържи при гласуването на непопулярния спасителен план на ЕС.

В същото време по улиците на Никозия имаше масови протести. Кипърците са категорично против данъка.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.