Кюрди и турци се биха в Хановер

Спречкването станало заради операцията на турската армия в Северна Сирия

по статията работи: iNews.bg | 23.01.2018 | 14:31

Турци и кюрди участваха в масов бой на германско летище. Повод за безредиците била офанзивата на Анкара срещу кюрдските отряди в Сирия, предаде Нова ТВ. Кюрдите правели демонстрация срещу военната кампания на Анкара, започнала миналата седмица. На летището в Хановер те носели знамена на Кюрдистан и Северна Сирия. Скандирали, че Реджеп Ердоган е фашист и искали спиране на боевете.

В един момент група от няколко десетки турци ги нападнали. Полицията се намесила бързо, но двама души вече били с наранявания. Няколко души са арестувани.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.