Ликвидираха един от лидерите на „Ислямска държава“

Иракските сили за сигурност за убили т.нар. „министър на нефта“

по статията работи: iNews.bg | 05.12.2016 | 16:16
Ликвидираха един от лидерите на „Ислямска държава“

Терористичната групировка "Ислямска държава" продължава да губи от важните си територии. Междувременно обача джихадистите се разделиха и с една от важните фигури в своите редици. Това е така нареченият "министър на нефта", който беше убит от иракските сили за сигурност, информира агенция ТАСС.

"Силовите структурите успяха днес да унищожат така наречения министър на нефта на "Ислямска държава" в провинцията Нивана", съобщи иракският командващ.

Припомняме, че акцията по освобождаване на административния център на Нивана – град Мосул, започна на 17 октомври. Това е вторият по големина град в Ирак, който е и от изключително значение за "Ислямска държава".


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.