Мит Ромни спечели и Флорида

Бившият губернатор на Масачузетс продължава да трупа преднина

по статията работи: Ивайло Ачев | 01.02.2012 | 10:40

Фаворитът за номинация от страна на Републиканската партия за президентските избори Мит Ромни спечели лесна и убедителна победа на първичните избори във Флорида, предаде AP.

Ромни успя да вземе 47% от гласовете на отишлите да пуснат бюлетина, докато основният му съперник след изборите в Южна Каролина Нют Грингрич взе 32%. На трето място остана Рик Санторум с 13%.

Победата на Ромни означава, че той си осигури още 50 делегата за крайното гласуване за издигане на президентска кандидатура от републиканците.

Успехът на бившия губернатор на Масачузетс не е изненада, особено предвид средствата, които той хвърли за популяризиране на кандидатурата си във Флорида. По груби изчисления Ромни е дал около 15-16 млн. долара за кампанията си само в Слънчвия щат.

Мит Ромни е един от най-богатите американци, които някога са се кандидатирали за президентските избори в САЩ. Състоянието му се оценява на около 270 млн. долара.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


50 Marieta Jeleva 01.02.2012 | 18:02
ти го следиш явно.
49 Marieta Jeleva 01.02.2012 | 18:00
не се знае още.
48 Marieta Jeleva 01.02.2012 | 17:58
в америка не се знае до последния момент.
47 печено агнешко 01.02.2012 | 17:08
МИТ ще си останеш
46 печено агнешко 01.02.2012 | 14:51
мазна, слагаческа :)
45 мрачен интелектуалец 01.02.2012 | 14:50
що? това са първични избори за другата партия
44 Sisunka Mitevska 01.02.2012 | 13:50
И предлага доста възможности.
43 Sisunka Mitevska 01.02.2012 | 13:49
Обама е слаб президент и е повече от сигурно, че ще го детронират...
42 Dwight Yorke 01.02.2012 | 13:42
Аз пък смятам, че Обама е фаворит да спечели.
41 Иван Ангелов 01.02.2012 | 13:42
50 на 50 са му възможностите.
40 Jason Bourne 01.02.2012 | 13:42
Да, основния му кандидат е.
39 Dwight Yorke 01.02.2012 | 13:41
Ще видим какво ще се случи на изборите.
38 Иван Ангелов 01.02.2012 | 13:41
Пореден удар за Обама.
37 Jason Bourne 01.02.2012 | 13:41
Ех каква чаровна усмивка има само бе :).
36 дрезгав глас 01.02.2012 | 13:27
Да, ама нещо много нагло ми се усмивка, започва да не ме кефи нещо...
35 дрезгав глас 01.02.2012 | 13:24
Ей тоя ако не прави войски и Иран - няма кой друг!
34 дрезгав глас 01.02.2012 | 13:21
Бъдещият президент на Щатите ;)))
33 malko kretenche 01.02.2012 | 13:11
"Мит Ромни е един от най-богатите американци, които някога са се кандидатирали за президентските избори в САЩ. Състоянието му се оценява на около 270 млн. долара." Смятай просто....
32 malko kretenche 01.02.2012 | 13:10
31 луда гъба 01.02.2012 | 13:07
Той е техният човек...
30 мрачен интелектуалец 01.02.2012 | 12:51
ужасно е направо!
29 Софи Марсо 01.02.2012 | 12:07
винаги за тях ама амаериканцтие винаги са гласували повече за републканците
28 Софи Марсо 01.02.2012 | 12:05
еми насочени са, към кой да са, те всички са едни и същи
27 Софи Марсо 01.02.2012 | 12:03
минималана няма каква друга да е на тоя етап
26 Софи Марсо 01.02.2012 | 12:02
дано не, че нещо ми е съмнителен
25 мрачен интелектуалец 01.02.2012 | 11:59
24 печено агнешко 01.02.2012 | 11:58
типично по български е да се съмняваме в истинността на изборите дори и в другите държави :)
23 Софи Марсо 01.02.2012 | 11:53
Тоя пък нали ми беше паднал рейтинга покрай данъците там?? Тия са малоумни
22 печено агнешко 01.02.2012 | 11:46
ами то са си първични избори в тяхната партия! как да е иначе?
21 angel eyes 01.02.2012 | 11:45
съмнявам се обама да спечели, не и при честни избори
20 angel eyes 01.02.2012 | 11:45
Пак победа за републиканците
19 SloMo disco 01.02.2012 | 11:42
кой имаш предвид? ако говориш за този не можем да говорим със сигурност, защото доколкото знам няма някаква политическа кариера, а за обама да не говорим! по миролюбив президент американците отдавна не бяха имали
18 Жустин Бибер 01.02.2012 | 11:38
Сериозни заявки дава да заеме мястото на Обама. :)
17 Никита Йорданов 01.02.2012 | 11:27
явно той ще е новият президент, идеална предпоставака за трета световна война.
16 SloMo disco 01.02.2012 | 11:21
ooo със сигурност! властта блазни
15 Mer Zlatkova 01.02.2012 | 11:19
Сериозно състояние! не вярвам само за престиж да иска да се добере до президентски пост. :)
14 Александър Никифоров 01.02.2012 | 11:09
определено и аз
13 Александър Никифоров 01.02.2012 | 11:09
ще го видим
12 мрачен интелектуалец 01.02.2012 | 11:03
дори и другата им кандидатура не става! с тоя възрастен кандидат не знам къде са тръгнали. да не говорим, че според мене двете кандидатури на ромни и обама се препокриват до известна степен. и двамата са се насочили долу-горе към един и същ електорат!
11 Анита Кралева 01.02.2012 | 10:54
То е горе-долу същото.
10 Анита Кралева 01.02.2012 | 10:53
Много преднина натрупа.
9 SloMo disco 01.02.2012 | 10:53
това ми звучи все едно си за някакъв отбор
8 Mariq Angelova 01.02.2012 | 10:52
За съжаление ще е той,мисля си,че републиканците можеха да изкарат много по-добра кандидатура,но какво да се прави!
7 kaspar duhche 01.02.2012 | 10:52
честито да му е ....ама има още време
6 Митридат Египетски 01.02.2012 | 10:49
аз съм за демократите
5 печено агнешко 01.02.2012 | 10:49
определено изборите ще се решат с минимална разлика
4 мрачен интелектуалец 01.02.2012 | 10:48
и накрая смятам, че с много малка разлика обама пак ще спечели
3 Шампиона С 01.02.2012 | 10:46
Силно се надявам да не успее, но както и да е.
2 печено агнешко 01.02.2012 | 10:43
тоя ще спечели от републиканската партия! преднината му вече е доста голяма
1 Митридат Египетски 01.02.2012 | 10:41
това не е добре

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.