Най-проливните дъждове в Сърбия през последните 120 години взеха вече 5 жертви, принудиха стотици да напуснат домовете си и изолираха от света цели градове, предаде Reuters.
Петима души се удавиха в Сърбия, сред които един пожарникар по време на спасителна операция. Властите обявиха извънредно положение, а Сръбската православна църква отслужи молебен за спиране на дъжда.
Главната автомагистрала от Белград към Македония и България бе наводнена, а движението по нея спряно, допълва БТА.
"Това е най-голямото природно бедствие не само за последните 100 години. Такова нещо не се е случвало в сръбската история. За един ден падна повече дъжд, отколкото за четири месеца", каза на пресконференция премиерът Александър Вучич.