Нов земен трус в Хърватия

Земетресенията в района продължават вече три седмици

по статията работи: Елена Кирилова | 04.02.2013 | 10:19

Ново земетресение разлюля Хърватия тази нощ, съобщава вестник "Слободна Далмация”.

Земният трус е бил с магнитуд 4,5 по Рихтер, а епицентърът му е бил северозападно от Сплит. Дълбочината му е била около 40 км, а самият трус е усетен в 5,29 часа тази сутрин.

За по-малко от три седмици в Сплит са регистрирани три земетресения. Първото от тях беше на 17 януари, с магнитуд 4,1 по Рихтер. Второто беше малко по-слабо, 3.2 по Рихтер и разлюля на 2 февруари.

Няма данни за пострадали от земетресенията, нито за нанесени щети, предава БТА.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


9 Meglena Barutchieva 04.02.2013 | 15:33
Три седмици! Това е някакъв абсолютен кошмар!
8 Старата Госпожа 04.02.2013 | 15:23
И Хърватия ги бият земетресенията, не е само в Албания и Турция от миналата седмица...
7 отминало бъдеще 04.02.2013 | 14:17
не е бил много силен, но не е били слаб. да се радваме че поне няма жертви
6 трендафил въжарски 04.02.2013 | 11:25
това да не ти е циклон?
5 трендафил въжарски 04.02.2013 | 11:25
дано отминат леко
4 tiha paranoq 04.02.2013 | 10:57
Дано да няма сериозни поражение за тяхната инфраструктура, че и те не са кой знае колко богата държава, също като нас.
3 крива вежда 04.02.2013 | 10:47
Нито е малък, нито е голям този маднитуд, ама прави впечатление все пак, че си ги е разстресло. Дано да не идва само насам, това се моля....
2 джофри баратеон 04.02.2013 | 10:45
най-лошото в цялата история е, че се случва по тъмно и хората дори при слаби трусове много се паникьосват
1 Лолита Набокова 04.02.2013 | 10:27
Това е много притеснително . Аз изпитвам ужас от земетресения .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.