Пореден кървав атентат в Афганистан. След като днес сутринта властите в страната съобщиха, че са ликвидирали около 70 талибани, терористите извършиха ново нападение. По първоначални данни атентатор-самоубиец се е взривил до автобус, превозващ военни и пътуващ от Кабул към Кандахар. В момента, в който рейсът е излизал от първия град, бомбата е била активирана.
На място са загинали 27 новобранци, съобщават местните власти, предаде ТАСС. Все още обаче не е уточнено как точно е извършен атентатът. Има версии като за терорист-камикадзе, така и за предварително заложени бомби на шосето. Според някои източници те са били два.
Към момента нито една групировка не е поела отговорност за атентата.