Няма жертви, нито сериозни материални щети в резултат на земетресението с магнитуд 5,6 по Рихтер, разлюляло американския щат Оклахома, предаде AP.
Регистрирани са само напукани стени и паднали комини, по-сериозна е деформацията на едно от платната на магистрала в щата.
Все пак трусът е бил толкова силен, че е разлюлял стадион, намиращ се на 80 км от епицентъра и е бил усетен в щата Тенеси, уточни БТА. Предния ден Оклахома бе разтърсена от малко по-слаб трус с магнитуд 4,7.
Епицентърът на земетресението е бил на около 70 километра от столицата Оклахома сити и е може би най-силното, регистрирано в щата, съобщи Геофизическият институт на САЩ.
През 1952 г. в щата е било регистрирано земетресение с магнитуд 5,5 по Рихтер.