Обама иска по-строги мерки за оръжията

Президентът се надява да ограничи случаите на масови убийства в САЩ

по статията работи: Владислав Рашков | 16.01.2013 | 17:39
Обама иска по-строги мерки за оръжията
БТА/EPA

Президентът на САЩ Барак Обама ще предложи днес серия от регулации за продажбата на огнестрелни оръжия в страната. Очаква се държавният глава да даде предложения за прокарване на закони, които да ограничат трафика на оръжия, пише Economic Times.

Обама ще направи обръщение към Конгреса, ден след като щата Ню Йорк гласува налагане на по-строги правила за притежаване на оръжия, пише Econ.bg.

Мотивът за законодателните промени е свързан с надеждите да не се повтарят масовите стрелби, които доведоха до редица смъртни случаи в страната през последните години.

Същевременно се очаква разразяването на голяма битка в Конгреса във връзка с предложението на Обама. От Белия дом също са подготвени за сериозен отпор от страна на консерваторите. След трагичния случай в Нютаун, Кънектикът, държавният глава възложи на вицепрезидента Джо Байдън да се заеме с изготвяне на предложение за промени в законодателство за ограничаване притежанието на оръжие.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


9 apetitna parjola 17.01.2013 | 11:00
дано испее.много невинни хора умират
8 raliza gospodinova 16.01.2013 | 20:27
При тях случаите за масови убийства наистина се увеличиха. Така, че Обама е прав.
7 Комплексиран интелектуалец 16.01.2013 | 19:50
не знам доколко е разумно в тази опасна държава
6 Слав Богомилов 16.01.2013 | 19:13
Да, ама виждаме до къде води тази свобода - един шизофреник в пристъп на ярост към майка си влиза с пълно бойно снаряжение и избива сума деца...
5 Митридат Египетски 16.01.2013 | 18:39
ще трябва да си променят Конституцията, сложно е, там винаги са имали право на оръжие
4 Лолита Набокова 16.01.2013 | 18:34
Прав е Обама . Трябва да има строг контрол на оръжията .
3 petar ognjnov 16.01.2013 | 18:18
Ами добре ще направи и да действа в тази насока. Нека да наложи по строги мерки за оръжията и да се ограничат масовите убийства в САЩ.
2 Митридат Египетски 16.01.2013 | 18:13
САЩ имат проблем с масовите убийства, така че....
1 северозападнала мома 16.01.2013 | 18:08
Тези мелки са повече от наложителни след трагедията със загиналите деца, а след това имаше и друг подобен инцидент.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.