Турският Реджеп Тайип Ердоган обяви, че все пак среща с Барак Обама ще има. Вчера стана ясно, че от Белия дом са отрязали турския държавен глава, който искал лична среща с американския си колега.
Все пак разговор между двамата щял да се състои на 31 март или 1 април във Вашингтон, когато ще има международна среща по въпроса за ядрената безопасност, предаде Reuters.
Двустранни срещи на Ердоган ще има и с други лидери.
Вчера The Wall Street Journal обяви, че самият Обама е отказал лична среща на Ердоган. Като причина медиите от САЩ започнаха да изтъкват влошените отношения на САЩ и Турция заради кюрдския въпрос.