Опозицията в Сирия иска тотално спиране на огъня за Рамазана

Висшият комитет по преговорите е предложил на ООН примирието за продължи целия празничен месец

по статията работи: iNews.bg | 01.06.2016 | 18:02
Опозицията в Сирия иска тотално спиране на огъня за Рамазана

Сирийската опозиция иска тотално спиране на бойните действия в страната пои време на празничния за мюсюлманите месец Рамазан. В тази връзка от позиционирания в саудитската столица Рияд Висш комитет по преговорите (ВКП) са изпратили специално писмо до генералния секретар на ООН Бан Ки Мун с предложение към организацията да съдейства за прекратяването на огъня във всички конфликтни точки в страната от 5 юни, когато започва празника, до приключването на постите месец по-късно, съобщава официалният представител на ВКП Басма Кодмани, предаде ТАСС.

Паралелно с това той заявява и че възобновяването на мирните преговори в Женева все още е изключително актуална тема. Според Кодмани обаче следващият тур би могъл да започне, ако международната общност окаже натиск на правителството на Башар Асад. Според опозиционера започващият другата седмица мюсюлмански празник предоставя отлични условия за завръщане на страните на масата за преговори. Допълнителна възможност би било и спирането на огъня, каквото предлагат от ВКП.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Омагьосаният замък детски игрален...
  • 07:00 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Домът на вярата
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Отблизо
  • 12:00 По света и у нас
  • Сега "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Дневникът на Бриджит Джоунс" -...
  • Сега "Браво, момчето ми!" - с уч. на...
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Имение в Англия" - с уч. на Чарли...
  • 14:15 "Влюбване в Манхатън" (премиера) -...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.