Земетресение с магнитуд 6 разтърси Източна Япония, включително столицата Токио, съобщи японската метеорологична агенция, цитирана агенция Новости.
Според геофизичния институт на САЩ трусът е бил със сила 6,3, отбелязва Ройтерс.
Епицентърът на труса е бил на дълбочина 70 километра, източно от крайбрежието на префектура Чиба.
Няма данни за пострадали и разрушения. Не е издадено предупреждение за опасност от цунами.
Няма съобщения и за нови щети върху повредената АЕЦ "Фукушима-1".
iNews припомня, че след земетресението и последвалото го цунами от 11 март Япония почти непрестанно се разтърсва от земетресения, много от които със сила около 5 по Рихтер.
Държавата още не може да преодолее и последствията от аварията в АЕЦ "Фукушима-1” и последвалото изтичане на радиация.
Природните бедствия нанесоха изключително сериозни щети на японската икономика, така че специалистите се опасяват, че това ще се окаже най-скъпото природно бедствие до този момент.
По предварителни изчисления щетите надхвърлят 330 млрд. долара.