Почина и Яворка, съпругата на стрелеца в Сърбия

14 станаха жертвите на сърбина, който стреля по съседите си рано тази сутрин

по статията работи: Кремена Бедерева | 09.04.2013 | 14:22  5 Виж всички снимки
Почина и Яворка, съпругата на стрелеца в Сърбия
AP/БТА

Почина още една, 14-та жертва на масовото убийство, извършено рано тази сутрин от Любиша Богданович в село Велика Иванча, на около 15 км от община Младеновац в Сърбия, съобщиха лекари от белградския Спешен център.

Според най-новата информация става въпрос за съпругата на убиеца Яворка, която бе тежко ранена. По-рано днес директорът на сръбската полиция Милорад Вельович съобщи за 12 убити на мястото на инцидента. По-късно в болницата почина 13-та жертва, 70-годишна жена, допълва БТА.

Лекарите се борят за живота на Богданович. Трагедията се случила, когато 60-годишният Богданович с пистолет влязъл в пет къщи и убил шестима мъже, шест жени и едно бебе. Всички жертви са убити по един и същи начин - с изстрел в лицата или в друга част на главата, най-често, докато са спяли.

Няма живи свидетели на случилото се.

Според един от съседите Любиша първо убил 41-годишния си син Бранко и стрелял срещу съпругата си Яворка, след което излязъл от къщата и влязъл в четири съседски къщи в квартал Превала.

Заобиколил само две къщи в квартала. Вельович каза, че според първоначалните информации става въпрос за нормално семейство и за лице без полицейско досие. Той имал разрешение да носи пистолет и е участвал във военните операции в Славония (източна Хърватия) през 1991 г. Неотдавна загубил работата си.

"Никога не сме имали такава трагедия в Сърбия и затова трябва да се установят мотивите и какво е накарало този човек да убие толкова хора по време на сън", каза Вельович. Той заяви, че убийствата вероятно щели да продължат, ако полицейският патрул не ги бе предотвратил.

Според социалния работник в Младеновац Зорица Павлович семейство Богданович не се води на учет в психиатрията, но членове на по-широкия му роднински кръг се водят.

Според нея загубата на работата и участието на Богданович във войната са възможни причини за активиране на болест, като при подобни случаи това най-вероятно е нелекувана тежка депресия и психоза.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 eliana andonova 09.04.2013 | 15:53
"Лекарите се борят за живота на Богданович" - тоя не заслужава и една секунда да живее повече, те се борели за живота му :Х Смъртта му е малко наказание..
16 melrose place 09.04.2013 | 15:51
Ужасна трагедия, просто ужасна
15 Емилия ОтЛьонеберя 09.04.2013 | 15:38
бил си е откачил нещо
14 Емилия ОтЛьонеберя 09.04.2013 | 15:37
лека й пръст на женичката, какъв идиот
13 Старата Госпожа 09.04.2013 | 15:20
14 станаха жертвите на сърбина, който стреля по съседите си рано тази сутрин - не знам какво му е дошло доглавата на този господин, за да прибегне до подобни убойства.
12 rebelle fleur 09.04.2013 | 15:18
Участие във войната - това до някъде обяснява всичко. Войната оставя непоправими белези в човешката психика и ако не посегнат на живота си мнозина прибягват до такива масови убийства.
11 Баба Пъша 09.04.2013 | 15:11
Ей, тоя ще дойде един от най-масовите убийци в последнтие няколко години не само в Сърбия, ами и на целия Балкански полуостров. Направо да се зачуди човек.
10 Kremena kremi 09.04.2013 | 15:00
Ще получи, ако оцелее.
9 Lana Rey 09.04.2013 | 15:00
По американски в Сърбия. Дам.
8 Галена Богданка 09.04.2013 | 14:59
Тоя на какво хубаво място живее, какво го е накарало да избие толкова народ и семейството си...
7 Kremena kremi 09.04.2013 | 14:55
Мале, тоя ако оцелее сега ще се мори да беше умрял!
6 трендафил въжарски 09.04.2013 | 14:48
много филми е гледал този
5 melrose place 09.04.2013 | 14:39
Това е ужасно. Виновникът дано да получи справедливо наказание
4 cvetan nikolaev 09.04.2013 | 14:36
виж ти, те тези неща не ставали само в Америка... както някой хора си мислеха.
3 Орнела Мути 09.04.2013 | 14:27
Това е ужасно просто .Наистина съм потресена .
2 трендафил въжарски 09.04.2013 | 14:27
откачил е нещо човека, по американски
1 Janeta Ivanova 09.04.2013 | 14:26
Превъртял е явно човекът и се е вживял в роля, след като е останал без работа и е участвал във войната...нещо му е станало. Жалко за загиналите невинни, най-добре ще е и той да се прости с живота поне да не му тежат на съвестта докато е жив.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.